PARTNER PORTALU
  • BGK

W poniedziałek otwarcie węzła Jordanowo

  • PAP    24 maja 2013 - 11:47
W poniedziałek otwarcie węzła Jordanowo

27 maja zostanie oddany do ruchu 5,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin Północ. Węzeł łączy płatną autostradę A2 z trasą S3.
Węzeł Jordanowo powstał wraz z odcinkiem A2 Świecko - Nowy Tomyśl w 2011 r., nie był jednak wykorzystywany z uwagi na budowę S3. Kierowcy będą mogli z niego korzystać w poniedziałek od godz. 14.

Rzeczniczka oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze Anna Jakubowska poinformowała, że oddanie odcinka S3 między węzłem Jordanowo a węzłem Świebodzin Północ (S3) nastąpi około miesiąc wcześniej, niż zakłada termin kontraktowy.

„Węzeł Jordanowo jest bardzo istotny dla układu komunikacyjnego woj. lubuskiego, ponieważ łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 i autostradę A2. Ze względu na trwające jeszcze prace na odcinku od węzła Jordanowo do węzła Międzyrzecz Południe, zjazd z autostrady w okresie od 27 maja do połowy sierpnia br. będzie możliwy jedynie w kierunku węzła Świebodzin Północ, czyli Zielonej Góry" - powiedziała.

Dodała, że na węźle Świebodzin Północ będzie można zjechać na drogę krajową nr 3 i kontynuować podróż w dowolnym kierunku. Wjazd na węzeł i podróż autostradą A2 będzie możliwe analogicznie do zjazdu, tylko w odwrotnym kierunku.

Kolejne odcinki S3 będą oddawane sukcesywnie: 17 czerwca br. jest planowane udostępnienie dla ruchu odcinka od węzła Świebodzin

Południe do węzła Sulechów, 11 lipca br. od węzła Świebodzin Północ do węzła Świebodzin Południe, a w sierpniu będzie można podróżować nowym odcinkiem S3 między węzłem w Międzyrzeczu a węzłem w Jordanowie.

Węzeł Jordanowo został wybudowany razem ze 106-km odcinkiem autostrady A2 do granicy z Niemcami. Po jego otwarciu na odcinku A2 Świecko - Nowy Tomyśl kierowcy będą mieli do dyspozycji sześć węzłów autostradowych: Świecko, Rzepin, Torzym, Jordanowo, Trzciel i Nowy Tomyśl.

„Węzeł Jordanowo jest strategicznym punktem w uzupełnieniu polskiej sieci komunikacyjnej. Jest też bardzo ważnym elementem infrastruktury 255-kilometrowego odcinka autostrady A2, zarządzanego przez naszą spółkę" - powiedziała rzeczniczka Autostrada Wielkopolska SA (AWSA) Zofia Kwiatkowska.

Płatnym lubuskim odcinkiem autostrady A2 między węzłami Rzepin i Nowy Tomyśl przejeżdża średnio 11 tys. pojazdów na dobę, w tym 3,5 tys. ciężarówek.

Duża część samochodów zarówno ciężarowych, jak i osobowych nie kontynuowała podróży autostradą z uwagi na brak wyjazdu na Zieloną Górę, Szczecin czy Gorzów Wlkp. AWSA liczy, że to się zmieni po otwarciu dla ruchu węzła w Jordanowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.