PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu nowe chodniki za opłaty parkingowe

  • JS    28 czerwca 2017 - 18:51
W Poznaniu nowe chodniki za opłaty parkingowe
Wyremontowane chodniki przy ul. Przybyszewskiego fot ZDM

Wpływy ze strefy płatnego parkowania przynoszą wymierne korzyści dla mieszkańców. Dzięki nim na Jeżycach wyremontowano już chodniki na ulicach Długosza, Słowackiego, Galla Anonima i Prusa. Właśnie oddano do użytku chodnik wzdłuż ulicy Przybyszewskiego.
- Decyzja o przeznaczeniu dodatkowych środków z wpływów za strefę płatnego parkowania na remonty chodników jest dla nas wybawieniem. Dzięki temu możemy więcej zrobić dla mieszkańców - powiedział Filip Schmidt, przewodniczący zarządu Rady Osiedla Jeżyce po zakończeniu odbioru technicznego chodnika na ulicy Przybyszewskiego.

Radni z Jeżyc sami wskazali miejsca, które w pierwszej kolejności wymagają naprawy. Sporządzili w tym celu mapkę, na której zaznaczyli najpilniejsze remonty.

- Okazało się, że ZDM również dysponuje podobną listą i że nasze spostrzeżenia są podobne. Niestety, nie wszystkie pozycje na naszej liście można zrealizować od razu. Remont niektórych chodników musi zostać poprzedzony przygotowaniem dokumentacji projektowej, projektami zmian w organizacji ruchu wymaganymi przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. Inne - od dawna czekają, bo ma je remontować deweloper. Między innymi te dookoła dawnej zajezdni przy Gajowej. Najtrudniejsze do realizacji są z kolei miejsca, w których nie są uregulowane kwestie prawne, gdzie chodniki znajdują się na działkach prywatnych - dodaje Filip Schmidt.

Na Przybyszewskiego został wyremontowany chodnik po wschodniej stronie ulicy na odcinku między ulicami Bukowską i Szamarzewskiego o długości 290 metrów. Koszt remontu wyniósł 112,5 tys. złotych.

Obecnie remontowane są również chodniki na ulicy Ługańskiej w Szczepankowie. Na Świerczewie z kolei piesi mogą już korzystać z chodników przy Kępińskiej i Śmiełowskiej. Kolejne remonty, zaplanowane na 2017 rok, odbędą się na ulicach Szubińskiej i Cieszyńskiej. Natomiast remont chodnika na ulicy Jabłonkowskiej znajduje się na etapie przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.