W Poznaniu nowe chodniki za opłaty parkingowe

Wpływy ze strefy płatnego parkowania przynoszą wymierne korzyści dla mieszkańców. Dzięki nim na Jeżycach wyremontowano już chodniki na ulicach Długosza, Słowackiego, Galla Anonima i Prusa. Właśnie oddano do użytku chodnik wzdłuż ulicy Przybyszewskiego.
W Poznaniu nowe chodniki za opłaty parkingowe
Wyremontowane chodniki przy ul. Przybyszewskiego fot ZDM

- Decyzja o przeznaczeniu dodatkowych środków z wpływów za strefę płatnego parkowania na remonty chodników jest dla nas wybawieniem. Dzięki temu możemy więcej zrobić dla mieszkańców - powiedział Filip Schmidt, przewodniczący zarządu Rady Osiedla Jeżyce po zakończeniu odbioru technicznego chodnika na ulicy Przybyszewskiego.

Radni z Jeżyc sami wskazali miejsca, które w pierwszej kolejności wymagają naprawy. Sporządzili w tym celu mapkę, na której zaznaczyli najpilniejsze remonty.

- Okazało się, że ZDM również dysponuje podobną listą i że nasze spostrzeżenia są podobne. Niestety, nie wszystkie pozycje na naszej liście można zrealizować od razu. Remont niektórych chodników musi zostać poprzedzony przygotowaniem dokumentacji projektowej, projektami zmian w organizacji ruchu wymaganymi przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. Inne - od dawna czekają, bo ma je remontować deweloper. Między innymi te dookoła dawnej zajezdni przy Gajowej. Najtrudniejsze do realizacji są z kolei miejsca, w których nie są uregulowane kwestie prawne, gdzie chodniki znajdują się na działkach prywatnych - dodaje Filip Schmidt.

Na Przybyszewskiego został wyremontowany chodnik po wschodniej stronie ulicy na odcinku między ulicami Bukowską i Szamarzewskiego o długości 290 metrów. Koszt remontu wyniósł 112,5 tys. złotych.

Obecnie remontowane są również chodniki na ulicy Ługańskiej w Szczepankowie. Na Świerczewie z kolei piesi mogą już korzystać z chodników przy Kępińskiej i Śmiełowskiej. Kolejne remonty, zaplanowane na 2017 rok, odbędą się na ulicach Szubińskiej i Cieszyńskiej. Natomiast remont chodnika na ulicy Jabłonkowskiej znajduje się na etapie przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE