PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu otwarto Termy Maltańskie

  • PAP    17 października 2011 - 07:18
W Poznaniu otwarto Termy Maltańskie

Pokazy skoków do wody, pływania synchronicznego oraz nietypowych tańców uświetniły otwarcie w Poznaniu Term Maltańskich – jednego z najnowocześniejszych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Polsce.
Na trybunach sportowej części zasiadło ponad 3000 widzów. Budowa kompleksu rozpoczęła się w czerwcu 2009 roku. Koszt inwestycji to 280 mln zł, z czego część sportowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Czytaj też: Rodacy, do term. Tam cieplej

Część sportowa Term Maltańskich składa się z dwóch basenów – 50-metrowego olimpijskiego oraz przeznaczonego do skoków i pływania synchronicznego o wymiarach 25x30 m. Imponująco prezentuje się aquapark, w skład którego wchodzą m.in. zjeżdżalnie, 11 basenów oraz świat saun.

Prezes spółki Termy Maltańskie Magdalena Wesołowska wierzy, że wkrótce kompleks stanie się wizytówką miasta.

„Mamy fantastyczny aquapark, piękne wygodne sauny, nowoczesne baseny sportowe. Zadbaliśmy, by nie brakowało atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych” – powiedziała podczas uroczystego otwarcia.

Prezes Polskiego Związku Pływackiego Krzysztof Usielski wyraził nadzieję, że Poznań już wkrótce dochowa się następców Artura Wojdata i Rafała Szukały, którzy również przybyli na otwarciu kompleksu.

„Powstanie takiego ośrodka to wspaniały impuls by wychować następców tak znakomitych pływaków, jakich dziś gościmy. Poznań realizuje inwestycje na Euro 2012, ale nie zapomina też o innych dyscyplinach. I to trzeba docenić. W grudniu odbędą się tutaj zimowe mistrzostwa Polski w pływaniu” – wspomniał Usielski.

Pierwsi goście Term Maltańskich oczekiwani są od najbliższego poniedziałku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.