PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu rusza Fundusz Mieszkań na Wynajem

  • PAP    2 marca 2015 - 20:23
W Poznaniu rusza Fundusz Mieszkań na Wynajem
Mieszkania mogą już oglądać zainteresowani. 32 mieszkania już zostały zarezerwowane/fot. pixabay.com

Od poniedziałku (2.03) pierwsze 49 mieszkań na wynajem, które powstały w Poznaniu ze środków państwowego banku BGK jest gotowe do wynajmu.
Od poniedziałku potencjalni najemcy, zainteresowani ofertą Funduszu Mieszkań na Wynajem mogą oglądać gotowe mieszkania przy ul. Saperskiej w Poznaniu. Po podpisaniu umowy i przekazaniu wymaganych zabezpieczeń, takich jak np. kaucja, najemcom zostaną przekazane klucze do mieszkania.

Jak poinformował PAP Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości S.A. (spółki zarządzającej portfelem aktywów Funduszu Mieszkań na Wynajem) obecnie zarezerwowane są już 32 mieszkania. Osoby, które posiadają rezerwacje zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem możliwości regulowania czynszu. "W przypadku kilku kolejnych mieszkań procedura weryfikacyjna trwa, co oznacza, że albo czekamy na przesłanie dokumentów od potencjalnego najemcy, albo jesteśmy trakcie sprawdzania dostarczonych dokumentów" - wyjaśnia Słowiński.

To pierwszy taki projekt w Polsce, który finansuje państwowy Bank Gospodarstw Krajowego. W pierwszej inwestycji pod wynajem dostępnych ma być docelowo 124 mieszkania. Fundusz już zapowiada, że kolejne 75 mieszkań zostanie udostępnionych do najmu już w marcu.

Budynek przy Saperskiej ma 6 pięter, 2 klatki schodowe oraz garaż podziemny. Nieruchomość znajduje się na terenie rozbudowywanego obecnie osiedla, położonego w dzielnicy Wilda. Budynek położony jest 6 km od centrum Poznania, dojazd samochodem zajmuje ok. 20 minut, w pobliżu dostępna jest także komunikacja miejska.

Mieszkania są przygotowane w standardzie "pod klucz". Mają wykończone podłogi, sufity i ściany, zamontowane drzwi wewnętrzne oraz oświetlenie, w oknach zamontowane są rolety a nad oknami karnisze. W pełni wyposażone są: łazienka i kuchnia. Dostępne są kawalerki, mieszkania dwu - i trzypokojowe. Za dodatkową opłatą pierwsi najemcy, będą mogli wynająć również komórkę lokatorską, miejsce w garażu podziemnym lub miejsce postojowe na zewnątrz budynku.

Najtańsze jednopokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym o wielkości 23,3 m2 kosztuje 740 zł za miesiąc przy promowanym okresie najmu od dwóch do czterech lat. Jeśli najem będzie krótszy niż dwa lata, cena wyniesie 860 zł miesięcznie. 710 zł za miesiąc zapłaci najemca, który podpisze umowę na dłużej niż na cztery lata.

Najdroższe mieszkanie ma trzy pokoje, oddzielną kuchnię i 71,4 m2. Kosztuje 2130 zł za miesiąc przy długości najmu od 2 do 4 lat. W przypadku krótszego najmu cena wzrasta do 2480 zł za miesiąc. Umowa na okres dłuższy niż cztery lata pozwala zmniejszyć czynsz do 2040 zł miesięcznie.

Wynajęcie jednego z dwupokojowych mieszkań o powierzchni niespełna 50 m2 kosztuje bez mediów 1740 zł za miesiąc (na 2-4 lata) lub 2020 zł jeśli najem jest krótszy.

Obecnie na stronie Funduszu, www.jakusiebie.pl jest dostępna oferta 16 mieszkań, które nie zostały jeszcze zarezerwowane. Są to największe mieszkania w budynku - około 50 i 70 m2. "Ze strony zdjęte zostały oferty najmu mieszkań, które są już zarezerwowane, oraz te, którymi zainteresowanie było na tyle duże, że mamy przekonanie, że wśród chętnych będą osoby spełniające kryteria Funduszu" - przyznaje prezes BGK Nieruchomości. Jak dodaje tylko wobec 2 spośród 49 mieszkań nie zarejestrowano zgłoszenia chęci najmu.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.