W Poznaniu wybudują nowy dworzec PKP?

Są już dwa projekty budowy nowego obiektu dworca PKP w Poznaniu. Złożył je TriGranit.
W Poznaniu wybudują nowy dworzec PKP?
(fot. pixabay)

Dwie nowe propozycje zakładają zburzenie starego dworca. Na jego miejsce powstać miałby nowy budynek, który miałby być wysunięty o metr w stronę placu dworcowego - informuje gloswielkopolski.pl.

Przestrzeń dworcową zaprojektowano w podziemiu. Na poziomie "0", gdzie wcześniej funkcjonował hol dworcowy z kasami, znajdzie się lobby hotelowe i przejście do biur.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do pasażer pkp: nic dodać nic ująć

pasażer nr 2 pkp, 2015-05-28 23:26:53 odpowiedz

witam milo ,bardzo mnie wstyd ,ze pomimo takiej wielkiej inwestycji ,i z pompą oddany juz dawno Citi Miasto czyli wielki market ,wstyd że osoby niepełnosprawne które mają wsiadać na peronach na dworcu PKP w Poznaniu nawet nie ma szans inwalida wsiąść samodzielnie do wagonu -za to podesłanie grup... ochroniarskich ochrona dworca ,jakoby z serca tak i pewnie przyzwolenia i oczekiwaniach odpowiedzialnych za inwestycje jak i odpowiedzialnych za ten fakt ,,,czy naprawde po wybudowaniu dworca inwestycja bardzo droga nie starczylo na platformę dla inwalidów ???? moim zdaniem ten koszt jest niczym w porównaniu z kosztami wielkimi jakimi powstał wielki market dworzec i wielki parking jak i też przerobieniem peronów ,na tz szybki tramwaj ,,,brak wyobrażni czy nie udolność projektantów ,lub poprostu brak woli ,dla niepełnosprawnych ,jaka wiadomo wszechobecna ,i spychologia ,która jest w Poznaniu ,,,chyba nikt nie wątpi ,że wlasnie na Dworcu jest jak najbardziej potrzebna ,, rozwiń

niepełnosprawny 06, 2015-05-28 18:07:24 odpowiedz

A to co ostatnio wybudowali to niby nie dworzec?

PYTAM, 2015-05-08 17:05:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE