PARTNER PORTALU
  • BGK

W przyszłym tygoniu rusza odbudowa warszawskiej "Tęczy"

  • PAP    4 października 2013 - 14:04
W przyszłym tygoniu rusza odbudowa warszawskiej "Tęczy"

Ponad 20 tys. kwiatów w sześciu kolorach znajdzie się na "Tęczy" na warszawskim pl. Zbawiciela, której rekonstrukcja rozpocznie się w przyszłym tygodniu - poinformował w piątek Zarząd Oczyszczania Miasta. "Tęcza" wymaga naprawy, bo kilka razy została podpalona.
Umowę dotyczącą rekonstrukcji i bieżącej konserwacji instalacji artystycznej "Tęcza" podpisano w ZOM w czwartek - wyjaśniono w komunikacie Zarządu. "Wyłoniona w przetargu firma to JMS Maciej Skrobski, z wyceną realizacji w wysokości 64 tys. zł. Firma deklaruje, że już na początku przyszłego tygodnia przystąpi do rekonstrukcji instalacji. Przewidywany termin zakończenia prac szacuje się na koniec października" - poinformowano.

Czytaj też: Przetarg na "Tęczę" na pl. Zbawiciela w Warszawie

W ramach prac związanych z odnowieniem "Tęczy" zdjęte zostaną zniszczona siatka i kwiaty, a cała konstrukcja będzie oczyszczona. Na nowo nałożone będą zabezpieczania antykorozyjne, a także zabezpieczenia przeciwpożarowe (nałożenie specjalnej farby pęczniejącej). Naciągnięta zostanie nowa siatka, do której przymocowane będą nowe kwiaty.

"Instytut Adama Mickiewicza, który jest właścicielem Tęczy, wraz z autorką instalacji Julitą Wójcik, zorganizują warsztaty, podczas których uczestnicy-wolontariusze naplotą ok. 23 tys. kwiatów na druciki. Kwiaty będą w sześciu kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim i pomarańczowym" - informuje ZOM.

Instalacja "Tęcza", autorstwa gdańskiej rzeźbiarki i performerki Julity Wójcik, stanęła na placu Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Wymaga zrekonstruowania, ponieważ kilkakrotnie płonęła - cztery razy podpalali ją wandale.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.