PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu będzie parking "Parkuj i Jedź"

  • PAP    19 sierpnia 2011 - 17:19
W Radomiu będzie parking "Parkuj i Jedź"

Siódmy na Mazowszu parking budowany w systemie "Parkuj i Jedź" powstanie w Radomiu. W piątek odbyło się oficjalne przekazanie terenu pod inwestycję. Parking ma być gotowy pod koniec listopada.
Koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł. Budowę sfinansują po połowie samorząd woj. mazowieckiego i władze Radomia. Inwestorem zastępczym budowy parkingu jest spółka Koleje Mazowieckie-KM.

Jak podkreślił członek zarządu woj. mazowieckiego Leszek Ruszczyk dzięki nowej inwestycji mieszkańcy Radomia i okolic, pracujący w Warszawie i innych miastach, będą mogli pozostawić bezpiecznie samochód na parkingu i dalej pojechać koleją lub autobusem PKS.

Nowy parking pomieści 198 aut. Wybudowana zostanie także specjalna wiata dla ok. 40 jednośladów. Parking jest strzeżony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Parking usytuowany jest niedaleko dworca PKP i PKS. Swoje przystanki mają tam też busy kursujące z Radomia do stolicy. Tymi środkami transportu codziennie dojeżdża do pracy w Warszawie kilka tysięcy mieszkańców Radomia i okolic.

Na Mazowszu planowana jest budowa 40 parkingów w ramach systemu "Parkuj i Jedź". Do tej pory otworzono pięć w: Żyrardowie, Celestynowie, Siedlcach, Ożarowie Mazowieckim i Brwinowie. Obecnie trwa budowa parkingu w Teresinie, którego oddanie do użytku przewidziane jest na koniec września br.

Korzystający z parkingów płacą kwartalnie za pozostawienie samochodu lub motocykla 40 zł. Bilety miesięczne kosztują 20 zł, a bilet jednorazowy 3 zł. Pozostawienie roweru kosztuje kwartalnie 10 zł, miesięcznie 5 zł, a za jednorazowy wjazd trzeba zapłacić 2 zł.

Ruszczyk dodał, że w Radomiu kwota ta nie jest jeszcze ustalona. Według niego trwają starania, by wprowadzić wspólny bilet na podróż do Warszawy koleją lub autobusem PKS. Mógłby on - jego zdaniem - zawierać opłatę za parking. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mich, 2011-09-26 15:59:53

    pan Ruszczyk rozwalił PKS w Radomiu, doprowadzając do ruiny, a teraz bierze się za następne zadania? Nic dziwnego, że PO przegrywa wszystkie wybory w Radomiu.