PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu powstaje nowe osiedle z 1,8 tys. mieszkań

  • PAP/JS    17 października 2017 - 21:51
W Radomiu powstaje nowe osiedle z 1,8 tys. mieszkań
Jeden blok już został wybudowany, dwa kolejne - ze 120 mieszkaniami - mają powstać w 2018 r. (fot. pixabay.com/zdj. ilustracyjne)

Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w radomskiej dzielnicy Wacyn. W ciągu 7-8 lat ma być wybudowanych 30 bloków z 1,8 tys. mieszkań. To największa w ostatnich latach inwestycja na radomskim rynku mieszkaniowym.
Nowy Wacyn powstaje na terenie dawnej radiostacji, niedaleko trasy Warszawa-Kraków, około 2 km od centrum miasta. Osiedle ma zająć 29 ha, w obrębie ulic: Przytyckiej, Listopadowej, Radiowej i Uniwersyteckiej. Inwestorami są dwie firmy - realizujący projekty w Warszawie i Poznaniu -Unidevelopment i lokalny deweloper Rosa-Invest.

Na osiedlu ma powstać trzydzieści budynków z 1800 mieszkań. "Z badań wynika, że na radomskim rynku największe zapotrzebowanie jest na mieszkania o powierzchni 55 m kw. I takie lokale będą przeważały, ale może to się zmienić w zależności od tendencji rynkowych" - powiedział Krzysztof Mikołajczyk z firmy Unidevelopment.

Zgodnie z założeniami inwestorskimi Nowy Wacyn ma być dzielnicą z dużą ilością zieleni, parkiem i miejscami rekreacji. Osiedle nie będzie ogrodzone, ma być otwarte dla wszystkich. "Chcemy się odciąć od modelu, że grodzimy osiedle, betonujemy parking i zakładamy, że mieszkańcy zjeżdżają windą i wyjeżdżają samochodem z osiedla" - podkreślił architekt Jacek Mroczkowski.

Zabudowa mieszkalna usytuowana będzie po obydwu stronach istniejącego już akwenu wodnego. Centralnym punktem osiedla ma być plac miejski ze strefą drobnych usług, małych sklepów i kawiarni. W ramach osiedla mają powstać też duże obiekty handlowe.

Jeden blok już został wybudowany, dwa kolejne - ze 120 mieszkaniami - mają powstać w 2018 r. Całość inwestycji ma być zrealizowana w ciągu 7-8 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.