W Radomiu powstanie kompleks kortów tenisowych

Władze Radomia ogłosiły, że do końca czerwca przyszłego roku powstanie tam nowoczesny kompleks kortów tenisowych. Koszt inwestycji to prawie 6,4 mln zł.
W Radomiu powstanie kompleks kortów tenisowych
W Radomiu powstanie osiem pełnowymiarowych kortów. Fot. mat. prasowe

Korty tenisowe wraz z budynkiem socjalnym zbuduje wyłoniona w przetargu spółka Tamex Obiekty Sportowe, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów - m.in. stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, halę sportową AWF w Poznaniu czy halę sportową COS w Spale. Zwycięzca przetargu zaproponował cenę 6 milionów 395 tysięcy złotych.

Radom wzbogaci się o osiem pełnowymiarowych kortów

Kompleks tenisowy na Borkach, obok hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ulicy Struga, to jeden z elementów Radomskiego Centrum Sportu.

- Cieszy mnie, że przetarg wygrała firma z tak mocnymi rekomendacjami. Kompleks tenisowy jest bardzo ważny dla zawodników i sympatyków tego sportu. W związku z planowanymi inwestycjami przy ulicy Struga, obecne korty przestaną tam funkcjonować. Dlatego też liczę na dotrzymanie terminów przez wykonawcę prac na Borkach tak, aby przedstawiciele tenisowego środowiska nie zostali bez obiektów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wykonawca ma opracować dokumentację projektowo-kosztorysową i specyfikację techniczną oraz wybudować cały kompleks. Na obiektach MOSiR-u na Borkach powstanie budynek o powierzchni ok. 600 m. kw. z pełną infrastrukturą oraz 8 pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny i trzy, które będą mogły być przykryte halą balonową.

W planie jest też budowa jednego półkortu ze ścianką treningową. Cały kompleks ma powstać do 30 czerwca 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie kojarzę tej spółki a trochę się tym interesowałam swojego czasu. Na pewno sprawdziłaby się firma progresssport, która specjalizuje się w tego typu projektach.

Anna, 2016-05-17 09:31:37 odpowiedz

Nie ma roboty a jak jest to za grosze po 12 godzin. Duża część ludzi musi parobkować na zachodzie a SZLACHTA się bawi i buduje korty za miliony. A może tak rowy melioracyjne w ramach rekreacji czyścić.

oburzony, 2015-09-09 22:09:15 odpowiedz

Ile będzie roczny koszt utrzymania?

gość , 2015-09-09 21:57:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE