PARTNER PORTALU
 • BGK

W Radomiu powstanie kompleks kortów tenisowych

 • bad    9 września 2015 - 15:46
W Radomiu powstanie kompleks kortów tenisowych
W Radomiu powstanie osiem pełnowymiarowych kortów. Fot. mat. prasowe

Władze Radomia ogłosiły, że do końca czerwca przyszłego roku powstanie tam nowoczesny kompleks kortów tenisowych. Koszt inwestycji to prawie 6,4 mln zł.
Korty tenisowe wraz z budynkiem socjalnym zbuduje wyłoniona w przetargu spółka Tamex Obiekty Sportowe, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów - m.in. stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, halę sportową AWF w Poznaniu czy halę sportową COS w Spale. Zwycięzca przetargu zaproponował cenę 6 milionów 395 tysięcy złotych.

Radom wzbogaci się o osiem pełnowymiarowych kortów

Kompleks tenisowy na Borkach, obok hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ulicy Struga, to jeden z elementów Radomskiego Centrum Sportu.

- Cieszy mnie, że przetarg wygrała firma z tak mocnymi rekomendacjami. Kompleks tenisowy jest bardzo ważny dla zawodników i sympatyków tego sportu. W związku z planowanymi inwestycjami przy ulicy Struga, obecne korty przestaną tam funkcjonować. Dlatego też liczę na dotrzymanie terminów przez wykonawcę prac na Borkach tak, aby przedstawiciele tenisowego środowiska nie zostali bez obiektów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wykonawca ma opracować dokumentację projektowo-kosztorysową i specyfikację techniczną oraz wybudować cały kompleks. Na obiektach MOSiR-u na Borkach powstanie budynek o powierzchni ok. 600 m. kw. z pełną infrastrukturą oraz 8 pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny i trzy, które będą mogły być przykryte halą balonową.

W planie jest też budowa jednego półkortu ze ścianką treningową. Cały kompleks ma powstać do 30 czerwca 2016 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Anna, 2016-05-17 09:31:37

  Nie kojarzę tej spółki a trochę się tym interesowałam swojego czasu. Na pewno sprawdziłaby się firma progresssport, która specjalizuje się w tego typu projektach.
 • oburzony, 2015-09-09 22:09:15

  Nie ma roboty a jak jest to za grosze po 12 godzin. Duża część ludzi musi parobkować na zachodzie a SZLACHTA się bawi i buduje korty za miliony. A może tak rowy melioracyjne w ramach rekreacji czyścić.
 • gość , 2015-09-09 21:57:12

  Ile będzie roczny koszt utrzymania?