PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomsku powstanie nowa hala

  • bad    19 maja 2014 - 17:28
W Radomsku powstanie nowa hala

Na boisku przy Zespole Szkół Elektryczno–Elektronicznych w Radomsku zainaugurowano budowę hali sportowej dla trzech szkół w Radomsku. W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, minister sportu i turystyki Andrzej Biernat, europosłanka Joanna Skrzydlewska oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Na początku grudnia 2013 roku Zarząd powiatu radomszczańskiego podpisał umowę na wybudowanie powiatowej hali sportowej. Obiekt powstanie przy Zespole Szkół Elektryczno - Elektronicznych. Nowy obiekt w Radomsku będzie służył uczniom trzech okolicznych szkół: Elektrykowi, Ekonomikowi i II Liceum oraz będzie w stanie zaspokoić sportowe potrzeby mieszkańców.

W hali znajdą się pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, piłki halowej oraz pierwsze w powiecie boisko do squasha. Starostwo ma nadzieję, że w przyszłości hala zostanie również wykorzystana w celach bardziej komercyjnych.

Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec 2015 roku. Koszt inwestycji to blisko 7 mln złotych. 1,5 mln zł przekaże Urząd Marszałkowski z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • pablo, 2014-05-29 08:50:40

    Pan starosta upadł na głowę. Drogi dziurawe w powiecie jak szwajcarski ser, a ten idiota wydaje pieniądze na budowę hali.
  • Eterno Vagabundo, 2014-05-20 19:58:40

    W Polsce się trenuje Sport we wszystkich sposobach, Można będzie także, Trenować zajoba.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: