W Radomsku powstanie nowa hala

Na boisku przy Zespole Szkół Elektryczno–Elektronicznych w Radomsku zainaugurowano budowę hali sportowej dla trzech szkół w Radomsku. W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, minister sportu i turystyki Andrzej Biernat, europosłanka Joanna Skrzydlewska oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
W Radomsku powstanie nowa hala
Na początku grudnia 2013 roku Zarząd powiatu radomszczańskiego podpisał umowę na wybudowanie powiatowej hali sportowej. Obiekt powstanie przy Zespole Szkół Elektryczno - Elektronicznych. Nowy obiekt w Radomsku będzie służył uczniom trzech okolicznych szkół: Elektrykowi, Ekonomikowi i II Liceum oraz będzie w stanie zaspokoić sportowe potrzeby mieszkańców.

W hali znajdą się pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, piłki halowej oraz pierwsze w powiecie boisko do squasha. Starostwo ma nadzieję, że w przyszłości hala zostanie również wykorzystana w celach bardziej komercyjnych.

Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec 2015 roku. Koszt inwestycji to blisko 7 mln złotych. 1,5 mln zł przekaże Urząd Marszałkowski z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pan starosta upadł na głowę. Drogi dziurawe w powiecie jak szwajcarski ser, a ten idiota wydaje pieniądze na budowę hali.

pablo, 2014-05-29 08:50:40 odpowiedz

W Polsce się trenuje Sport we wszystkich sposobach, Można będzie także, Trenować zajoba.

Eterno Vagabundo, 2014-05-20 19:58:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE