PARTNER PORTALU
  • BGK

W regionie powstanie ok. 430 km tras rowerowych

  • PAP    25 lutego 2014 - 16:15
W regionie powstanie ok. 430 km tras rowerowych

Do końca września 2015 r. powstać ma na Podkarpaciu ok. 430 km ścieżek rowerowych. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 65 mln zł. Podkarpacki odcinek będzie częścią trasy rowerowej, która połączy pięć wschodnich województw.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Ewa Sudoł-Sikora, ogłoszony został już przetarg na zaprojektowanie i wykonanie ścieżek.

"Budowa tras rowerowych w naszym województwie została podzielona na pięć odcinków. Dla każdego z nich został ogłoszony oddzielny przetarg" - dodała.


Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 6 marca; tylko w przypadku przetargu na czwarty odcinek, termin został wydłużony do 14 marca.

Podkarpacki odcinek trasy ma liczyć ok. 430 km; zacznie się w miejscowości Podlesina na granicy z województwem lubelskim i przebiegnie przez m.in. Narol, Horyniec Zdrój, Dynów, Kraczkową, Łańcut, Leżajsk, Ulanów; koniec tego fragmentu będzie w Trześni na granicy z woj. świętokrzyskim.

Cała rekreacyjna trasa rowerowa łącząca województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Łączny koszt projektu "Trasy rowerowe w Polsce wschodniej" przekracza 274 mln zł. Z tej kwoty 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne. Cała trasa ma być gotowa do końca 2015 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TLu, 2014-02-25 16:48:30

    151tys zł za kilometr. Ja się nie znam, dużo to czy mało? Ktoś wie jakie są średnie koszty?