PARTNER PORTALU
  • BGK

W Rudzie Sułowskiej powstanie nowoczesne centrum edukacyjno-turystyczne

  • bad    24 października 2014 - 22:07
W Rudzie Sułowskiej powstanie nowoczesne centrum edukacyjno-turystyczne

Już za dwa lata w Rudzie Sułowskiej działać będzie nowoczesne centrum edukacyjno-turystyczne. Stanie się ono ośrodkiem ruchu turystycznego w całej Dolinie Baryczy.
Stawy Milickie to duma Dolnego Śląska. Ponad 6,5 tysiąca hektarów dziewiczej przyrody i największy kompleks stawów rybnych w Europie położony w magicznym Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy".

Czytaj też: Wrocław chce być bliżej rzeki

Wyjątkowość tego miejsca spowodowała, że obok Morza Martwego, Jeziora Wiktorii czy Bajkału należą do Living Lakes, czyli międzynarodowej sieci zbiorników o wyjątkowych walorach przyrodniczych. Z tych względów samorząd województwa dolnośląskiego od kilku lat mocno inwestuje w ten teren. Już za dwa lata w Rudzie Sułowskiej działać będzie nowoczesne centrum edukacyjno-turystyczne. Stanie się ono ośrodkiem ruchu turystycznego w całej Dolinie Baryczy.

Czytaj też: Wrocław ma najlepszych motorniczych w kraju

Zwiększony ruch turystyczny stwarza zagrożenie dla bogactwa przyrodniczego chronionego rezerwatem „Stawy Milickie". Dlatego Spółka opracowała plan rozwoju ruchu turystycznego dla Doliny Baryczy, który pozwoli na aktywizację regionu, a jednocześnie będzie chronił cenne siedliska. Projekt zakłada stworzenie Centrum Edukacyjno - Turystycznego w Rudzie Sułowskiej.

Centrum zaprojektowane zostało w taki sposób, aby zaspokoić podstawowe potrzeby turystów przybywających do Doliny Baryczy i jednocześnie zaoferować im ciekawe spędzanie czasu na terenie Stawów Milickich oparte na stworzonej w nowoczesnym duchu edukacji ekologicznej połączonej z zabawą i interakcją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.