PARTNER PORTALU
  • BGK

W Rzeszowie powstanie okrągła kładka dla pieszych

  • PAP    8 grudnia 2010 - 16:03

W przyszłym roku, nad jednym z najruchliwszych skrzyżowań w Rzeszowie (Podkarpackie) - al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką, powstanie nietypowa, poprowadzona koliście, kładka dla pieszych. Inwestycja kosztować będzie ok. 5 mln zł.
Jak poinformował rzecznik prasowy urzędu miasta w Rzeszowie Maciej Chłodnicki, jest już wydane pozwolenie na budowę kładki.

- Teraz czekamy na uprawomocnienie się tej decyzji i będziemy chcieli wpisać tę inwestycję do przyszłorocznego budżetu - dodał.

Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 5 mln zł, choć - jak zastrzega Chłodnicki - ostateczna cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu na budowę kładki.

- Przetarg, który wyłoni wykonawcę ogłosimy, jak tylko uda się wpisać inwestycje do budżetu. Kiedy powstanie kładka, będziemy mogli zlikwidować sygnalizację świetlną przy budynku Urzędu Wojewódzkiego, co znacznie usprawni poruszanie się w tym rejonie - zaznaczył.

Kładka będzie miała kształt koła, dzięki takiemu rozwiązaniu piesi będą mogli wejść na nią z czterech stron. Będą mogli korzystać z pochylni lub wjeżdżać na nią windami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.