PARTNER PORTALU
  • BGK

W Rzeszowie sygnalizacja z sekundnikiem

  • PAP    20 października 2010 - 17:40

W Rzeszowie na skrzyżowaniach pojawiła się tzw. sygnalizacja odliczana. Na specjalnym zegarze pokazywany jest czas, jaki pozostał do zmiany świateł. Koszt jednego sekundnika to ok. 2 tys. złotych.
W Rzeszowie pojawi się sygnalizacja odliczana. Jak powiedział Maciej Kiczor z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie, pierwsze takie urządzenia pojawiły we wrześniu na trzech skrzyżowaniach. 

"Z opinii, które dotarły do nas wynika, że kierowcom spodobał się ten pomysł. Dzięki temu ruch na tych skrzyżowaniach stał się bardziej płynny. Kierowcy, widząc ile czasu pozostało do zapalenia się zielonego światła, mogą się wcześniej przygotować do ruszenia, co zmniejsza w konsekwencji korki w mieście" - dodał Kiczor.

Sygnalizacja odliczana została już zamontowana m.in. na całej ulicy Rejtana - na czterech jej skrzyżowaniach. W mieście jest już ok. 10 takich urządzeń.

Jak podkreślił Kiczor, sekundniki będą montowane na kolejnych skrzyżowaniach w Rzeszowie. "Nie będą one instalowane tylko tam, gdzie działa detekcja ruchu i sygnalizacja jest automatycznie dostosowywana do natężenia" - zaznaczył. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.