PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sanoku powstanie nowy zakład karny dla 1 tys. więźniów

  • PAP/JS    21 lipca 2017 - 15:30
W Sanoku powstanie nowy zakład karny dla 1 tys. więźniów
Sanocki rynek (fot. UM Sanok)

W Sanoku (Podkarpackie) wybudowany zostanie nowy zakład karny, w którym przebywać będzie mogło ponad 1 tys. osadzonych. Inwestycja warta jest ponad 250 mln zł – ogłosił na konferencji prasowej w Sanoku wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
"Podjęliśmy decyzję, że inwestycja warta ponad 250 mln zł będzie zlokalizowana tutaj, chodzi o budowę nowoczesnej jednostki penitencjarnej, wraz z dużym zakładem pracy" - powiedział wiceminister.

Jaki zaznaczył, że o zlokalizowanie inwestycji zabiegały "setki samorządów". "Argumenty Sanoka były bardzo mocne. Nie byłoby tej decyzji gdyby nie zabiegi pana posła Piotra Uruskiego, który z dużą determinacją zabiegał o tę inwestycję" - dodał.

W nowym zakładzie przebywać będzie mogło ponad 1 tys. więźniów. Obiekt, jak podkreślił wiceminister sprawiedliwości, ma być budowany według nowoczesnych technologii, także związanych z bezpieczeństwem.

Według Jakiego samorząd Sanoka zyska na tej inwestycji podwójnie. "Obecny zakład zlokalizowany w centrum miasta (areszt) zostanie przeniesiony na obrzeża, a miasto zyska atrakcyjny teren w centrum, bo otrzyma tę działkę" - dodał.

Zakład ma być zlokalizowany w Sanoku przy ul. Stróżowskiej; ma być otwarty pod koniec 2020 r. Obok niego powstać ma duża hala produkcyjna, w której pracować będą więźniowie.

Jak powiedział Jaki, "hala będzie budowana pod konkretnego przedsiębiorcę", który zdecyduje się na zatrudnienie więźniów.

Według szacunków resortu w hali może pracować od 300 nawet do 600 więźniów. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.