PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sanoku ruszyła budowa kortów tenisowych

  • PAP    26 kwietnia 2012 - 16:24
W Sanoku ruszyła budowa kortów tenisowych

W Sanoku (Podkarpackie) ruszyły prace przy budowie trzech kortów tenisowych. Inwestycja wykonywana jest w ramach unijnego projektu obejmującego jeszcze m.in. rozbudowę toru lodowego. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 3,7 mln zł.
Korty powstaną na terenie sanockiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Boiska do tenisa będą mieć wymiary 24 m na 11 m każde; będą miały nawierzchnię z mączki ceglastej. Jeden kort będzie znajdował się w tzw. hali pneumatycznej, dwa pozostałe będą odkryte. Zakończenie prac przy ich budowie planowane jest na lipiec br.

Budowa boisk to ostatni etap realizowanego przez samorząd Sanoka projektu pn. "Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku".

Dotychczas w jego ramach m.in. wymieniono stare ogrodzenie toru lodowego, a wzdłuż niego utworzono chodniki. Zakupiono również dodatkową, składaną trybunę i wyremontowano istniejącą. Dzięki temu obydwie trybuny liczą w sumie około 3 tys. miejsc. W ramach projektu zakupiono także 300 par łyżew i 120 par rolek.

Koszt całego projektu to ponad 3,7 mln zł. Władze Sanoka zdobyły dofinansowanie na jego realizację z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013 w wysokości ponad 2,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.