PARTNER PORTALU
  • BGK

W Słupsku budują małą obwodnicę

  • PAP    7 maja 2014 - 19:22
W Słupsku budują małą obwodnicę

- W Słupsku (Pomorskie) ruszyła w środę, 7 maja największa w ostatnich latach drogowa inwestycja miasta. Za 20 miesięcy tzw. małą obwodnicą o długości 7 km samochody z południa Polski pojadą nad morze, omijając centrum Słupska.
Jak powiedział zastępca dyrektora słupskiego Zarządu Infrastruktury Miejskiej Marcin Grzybiński, nowa trasa usprawni i uprości komunikację między największymi osiedlami miasta.

Dzięki wiaduktom nad torami bezkolizyjnie będzie można również dojechać do terenu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Trasa powstaje w zachodniej części Słupska. Będzie miała 7 km długości, z czego 4 km będą całkowicie nową ulicą. Niemal na całej długości droga będzie dwujezdniowa. W jej ciągu powstanie 11 rond.

Po zakończeniu budowy, którą przewidziało na 20 miesięcy, obwodnica stanie się nowym fragmentem drogi krajowej nr 21 Miasto - Ustka.

Całkowity koszt inwestycji, razem z wykupem gruntów, projektem, wynajęciem firmy nadzorującej realizację i pracami budowlanymi ma się zamknąć kwotą ok. 125 mln zł. Projekt jest współfinansowany w 85 proc. z unijnych funduszy pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowę realizuje wyłoniona w przetargu spółka Budimex Budownictwo w 100 proc. zależna od notowanego na warszawskiej giełdzie Budimeksu.

Rozpoczęte w środę prace nie powodują na razie utrudnień w miejskim ruchu. Komunikacyjne problemy związane z budową, jak powiedział PAP dyr. Grzybiński, kierowcy mogą odczuć na przełomie maja i czerwca br. O wszystkich utrudnieniach Zarząd Infrastruktury Miejskiej ma informować na specjalnie stworzonej stronie internetowej oraz jednym z portali społecznościowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.