PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sosnowcu zmodernizowano monitoring

  • PAP    1 grudnia 2011 - 14:50
W Sosnowcu zmodernizowano monitoring

W Sosnowcu zmodernizowano system monitoringu. Kosztem ponad pół miliona złotych miasto zyskało 15 nowoczesnych kamer rejestrujących obraz na ulicach i placach w śródmieściu oraz profesjonalne centrum monitoringu.
W czwartek zainaugurowano działanie systemu, który - zdaniem lokalnych władz - znacząco poprawi bezpieczeństwo w Sosnowcu.

- Sprzęt, który został zainstalowany jest bardzo nowoczesny i na pewno ułatwi pracę służbom czuwającym nad porządkiem i bezpieczeństwem w naszym mieście. W przyszłości chcemy go rozbudować na pozostałe dzielnice Sosnowca - powiedział zastępca prezydenta miasta, Ryszard Łukawski.

W ramach inwestycji w centrum miasta zamontowano 15 nowoczesnych kamer szybkoobrotowych. Mogą rejestrować obraz o zasięgu 360 stopni w poziomie, 220 stopni w przechyle, mają 32-krotne powiększenie optyczne i 12-krotny zoom cyfrowy. Rejestrują obraz zarówno dniem, jak i nocą.

Nowe kamery pojawiły się m.in. na Placu Stulecia, ulicach: Warszawskiej, Targowej i Małachowskiego oraz rondzie im. Edwarda Gierka. Monitoring jest wykorzystywany przez Straż Miejską we współpracy z policją. Będzie on rozbudowywany na pozostałe dzielnice Sosnowca wraz z budową sieci światłowodów na potrzeby internetu. Jej stworzenie umożliwi podłączanie kolejnych kamer.

Sprzęt oraz wyposażenie centrum monitoringu wraz ze szkoleniami dla obsługi kosztowało miasto 540 tys. zł. Projekt, na zlecenie Urzędu Miasta w Sosnowcu, realizowała spółka 3S - Śląskie Sieci Światłowodowe (3S). Obraz z kamer przesyłany jest do centrum monitoringu, które 3S wyposażył w nowoczesne stanowiska obserwacyjne.

Sosnowiec jest kolejnym, po Bytomiu i Katowicach, miastem w regionie, w którym nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa monitoring 3S.

- Straż Miejska otrzymała wysokiej jakości narzędzie do obserwacji przestrzeni publicznych, a w razie wystąpienia sytuacji niepożądanych, pomagające wykryć ich sprawców- powiedział Wacław Groszewski, szef projektu modernizacji monitoringu w Sosnowcu.

3S Śląskie Sieci Światłowodowe to operator telekomunikacyjny działający na terenie Śląska i Zagłębia. Buduje i udostępnia infrastrukturę światłowodową innym operatorom, dużym przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Dysponuje siecią linii światłowodowych o długości około tysiąca kilometrów, która pokrywa obszar 2 tys. m kw., zamieszkany przez ponad 3 mln mieszkańców aglomeracji śląskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.