PARTNER PORTALU
  • BGK

W Stalowej Woli powstanie Multicentrum

  • PAP    28 marca 2011 - 08:10
W Stalowej Woli powstanie Multicentrum

Władze Stalowej Woli zamierzają utworzyć miejsce, gdzie poprzez zabawę dzieci miałyby okazję poznawać tajniki nauki. Będzie ono wzorowane na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Według prezydenta Andrzeja Szlęzaka (zabierz głos/oceń prezydenta), w tym roku powinno udać się zrobić dokumentację i otrzymać pozwolenie na budowę.

Projekt zakłada, że powstanie budynek Multicentrum oraz Park24 czyli otoczenie obiektu. Plac wokół budynku ma być miejscem nauki i zabawy dla dzieci oraz dorosłych.

Zainstalowane w nim będą m.in. kwiatowy zegar słoneczny uświadamiający, jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają pory dnia i roku, instrumenty i urządzenia do poznawania dźwięków oraz plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu.

Na chodnikach odciśnięte będą liście, aby dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa po ich kształcie.

Multicentrum będzie wyposażone m.in. w urządzenia do zabawy z przyciąganiem magnetycznym, model układu słonecznego, telegraf, lunety, tablice interaktywne, generatory złudzeń optycznych, kalejdoskopy i piaskownicę do zabawy w małego archeologa, w której dzieci będą odkopywać zabytki.

Władze Stalowej Woli chcą uzyskać dofinansowanie swojego projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego, decyzja w tej sprawie powinna zapaść w maju.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.