PARTNER PORTALU
  • BGK

W Stalowej Woli wprowadzony będzie nowy system sygnalizacji

  • PAP/JS    21 listopada 2017 - 18:11
W Stalowej Woli wprowadzony będzie nowy system sygnalizacji
W ramach inwestycji wyremontowane zostaną sygnalizacje na sześciu skrzyżowaniach w Stalowej Woli na drodze krajowej nr 77, która prowadzi z Lipnika do Przemyśla (fot. pixabay.com)

Prawie 1,9 mln zł kosztowało będzie wprowadzenie nowego programu sygnalizacji świetlnej w Stalowej Woli (Podkarpackie). Wykonawcą będzie firma BROSS Kusek i Sobecki, z którą we wtorek (21 listopada) podpisano umowę.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, w ramach inwestycji sygnalizacja zostanie też wyremontowana i zsynchronizowana, dzięki czemu powstanie tzw. zielona fala.

"Teraz wykonawca ma 60 dni na zrealizowanie inwestycji. Do tego okresu nie wlicza się przerwy zimowej, czyli od 15 grudnia do 15 marca" - dodała.

Rarus podkreśliła, że podstawowym celem prac jest dostosowanie sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu.

"Chcemy też zwiększyć płynność ruchu zarówno na drodze krajowej nr 77, która przebiega przez miasto, jak i na wlotach ulic podporządkowanych. Nie zapominamy również o bezpieczeństwie pieszych na istniejących przejściach w rejonie skrzyżowań" - zaznaczyła.

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną sygnalizacje na sześciu skrzyżowaniach w Stalowej Woli na drodze krajowej nr 77, która prowadzi z Lipnika do Przemyśla. Zmodernizowane zostaną m.in. sygnalizacje na skrzyżowaniach Staszica-Mickiewicza, Staszica-Popiełuszki, Okulickiego-Chopina oraz sygnalizacja na przejściu dla pieszych przez ul. Staszica.

Wyremontowane skrzyżowania zostaną objęte też programem koordynacji - tzw. zieloną falą. Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Komisji Edukacji Narodowej - al. Jana Pawła II zostaną zamontowane wyświetlacze odmierzające czas zarówno sygnału czerwonego, jak i zielonego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.