PARTNER PORTALU
  • BGK

W Starym Kurowie też mają "Orlika"

  • KB    13 maja 2010 - 08:35

W piątek 14 maja w Starym Kurowie nastąpi uroczyste przekazanie do użytku kompleksu boisk sportowych. Inwestycja zrealizowana została w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.
Boisko będzie ogólnie dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy, co umożliwi głównie dzieciom i młodzieży aktywne spędzenie wolnego czasu oraz pozwoli na rozwijanie dyscyplin sportowych, takich jak piłka ręczna, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna. Poza tym dla uczestników zajęć zostanie udostępniony budynek sanitarno-szatniowy, który będzie służył również jako magazyn.

Gmina Stare Kurowo przystąpiła do programu „Akademia Orlika”, w ramach którego organizowane będą zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Kompleks został wybudowany przez przedsiębiorstwo budownictwa drogowego „TOMBET” za nieco ponad milion złotych, z czego 333 tys zł pochodziło z budżetu państwa, a kolejne 333 tys to środki z budżetu województwa. Resztę dołożyła gmina Stare Kurowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Łotocki, 2010-05-13 14:46:51

    I z czego tu się cieszyć? I kto ma się cieszyć? bezrobotni,czy ci na emigracji , czy ci co ledwo wiążą koniec z końcem. PO możę jeszcze zafundować nam np.huśtawki, ale najlepie żeby poszli się sami "bujać" Dono, Brono, Miro... i cała reszta POmroczności jasnej.