PARTNER PORTALU
  • BGK

W strefie Dworzysko powstanie nowa droga

  • PAP    4 marca 2015 - 20:05

Prawie 12,5 mln zł kosztować będzie budowa nowej drogi w rzeszowskiej strefie przemysłowej Dworzysko.
Jak powiedział PAP dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie Piotr Magdoń, w przetargu na wykonanie inwestycji oferty złożyło 9 podmiotów. "Oferty wynosiły od prawie 12,5 mln zł do ponad 18 mln zł. Najniższą złożyła firma Skanska i to z nią podpisaliśmy umowę na wykonanie inwestycji" - dodał.

W środę przekazany został wykonawcy plac budowy. Droga, która powstanie będzie kontynuacją trasy wybudowanej w ubiegłym roku. Wówczas powstało ok. 800 metrów drogi od ul. Krakowskiej w głąb strefy. Dzięki kontynuacji tej drogi skomunikowana zostanie nie tylko część strefy należącej do miasta, ale także tereny będące własnością powiatu rzeszowskiego, które także tworzą strefę Dworzysko.

Jak poinformowała PAP Agnieszka Kotela z firmy Skanska, w sumie powstanie ponad 3,2 km drogi, która będzie posiadała kanalizację deszczową. "Wybudujemy również cztery zbiorniki retencyjne na obszarze strefy oraz oświetlenie uliczne na całej długości budowanych dróg" - dodała.

Początkowo samorząd Rzeszowa planował wybudować razem z drogą ścieżki rowerowe oraz chodniki. Ale nie udało się zdobyć na tę inwestycję pieniędzy zewnętrznych, dlatego zdecydowano się na budowę na razie samej drogi. Jak zaznaczył Magdoń, chodniki oraz ścieżki będą wybudowane, gdy w strefie zaczną pojawiać się inwestorzy.

Cała strefa Dworzysko ma powierzchnię ok. 450 ha. Położona jest na terenie Rzeszowa i gmin ościennych. Właścicielami terenów są m.in. samorząd Rzeszowa, starostwo rzeszowskie oraz gminy. Część strefy jest włączona do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.