PARTNER PORTALU
  • BGK

W styczniu przeprowadzka Muzeum Śląskiego do nowej siedziby

  • PAP    5 grudnia 2013 - 09:14
W styczniu przeprowadzka Muzeum Śląskiego do nowej siedziby

Przeprowadzka Muzeum Śląskiego w Katowicach do nowej siedziby na terenach dawnej kopalni może się rozpocząć w styczniu - poinformowała dyrekcja placówki. Otwarcie gmachu jest planowane w 2015 r.
Obecnie trwają ostatnie prace przy usuwaniu usterek. W styczniu przyszłego roku Muzeum Śląskie przejmie obiekt. Jako pierwsze przeprowadzić ma się Centrum Scenografii Polskiej, mieszczące się dotąd poza główną siedzibą muzeum. Zajmie ono jeden z oryginalnych obiektów dawnej kopalni, zaadoptowanych na potrzeby muzealne.

Uroczystość otwarcia nowego, mieszczącego się pod ziemią gmachu będzie możliwa dopiero na początku 2015 r. - poinformował dyrektor Dominik Abłamowicz. To właśnie tam będzie też prezentowana budząca wcześniej duże kontrowersje polityczne wystawa poświęcona historii Górnego Śląska.

Całkowity koszt budowy Muzeum Śląskiego to 324 mln zł, w 85 proc. inwestycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej, pozostałą część pokrywa samorząd województwa. Obiekt powstaje w pobliżu hali Spodka, na terenie zlikwidowanej kopalni "Katowice".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.