PARTNER PORTALU
  • BGK

W Szczecinie budują ścieżkę rowerową za 14 mln zł

  • JS    9 kwietnia 2018 - 23:09
W Szczecinie budują ścieżkę rowerową za 14 mln zł
Koszt całej inwestycji to ponad 14 mln zł (fot. UM Szczecin)

Będzie bezpieczna i funkcjonalna, długa na ponad dwa kilometry, ułatwi przejazd przez kilka ruchliwych skrzyżowań i płynnie włączy się w istniejącą oraz planowaną infrastrukturę. W Szczecinie rusza budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy 26 Kwietnia.
Ścieżka rowerowa o długości 2,1 km i szerokości od 2 do 3 metrów, wraz z przylegającym do niej chodnikiem, przebiegać będzie po północnej stronie ciągu ulic Krzywoustego – 26 Kwietnia. Rowerzyści przejadą nią sprawnie przez kolejne skrzyżowania z ulicami:  Bohaterów Warszawy, Twardowskiego, Santocką, Zielonogórską i Derdowskiego, aż do ulicy Taczaka. Tam nowe ścieżki i chodniki zostaną włączone w istniejącą infrastrukturę.

Na wszystkich skrzyżowaniach przebudowana zostanie istniejąca sygnalizacja świetlna, a zupełnie nowa powstanie na wysokości zjazdu na Osiedle Przyjaźni. Nowa trasa rowerowa zostanie również połączona z zaprojektowanymi w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, pasami ruchu dla rowerów na ulicy Krzywoustego.

Budowa drogi rowerowej ma potrwać do końca września tego roku. Prowadzi ją firma Strabag. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace przygotowawcze, porządkowe i teletechniczne. W rejonie budowy konieczne będzie również wprowadzanie czasowych  zmian  w organizacji ruchu.

Koszt całej inwestycji to ponad 14 mln zł.  Jest ona współfinansowana ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 Gospodarka niskoemisyjna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.