PARTNER PORTALU
  • BGK

W Szczecinie powstanie nowe rondo

  • JS    23 listopada 2017 - 22:56
W Szczecinie powstanie nowe rondo
Miasto szuka rozwiązania, które sprawi, że ruch na skrzyżowaniu ulic: Sanatoryjnej, Walecznych, Piechoty w Zdrojach będzie odbywał się bardziej płynnie i bezpieczniej (fot. szczecin.pl)

Na kolejnym szczecińskim skrzyżowaniu rozpoczną się pilotażowe próby zmiany organizacji ruchu.
Miasto szuka rozwiązania, które sprawi, że ruch na skrzyżowaniu ulic: Sanatoryjnej, Walecznych, Piechoty w Zdrojach będzie odbywał się bardziej płynnie i bezpieczniej.

Na czwartek (23 listopada) w godzinach wieczornych (jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne) zaplanowano rozpoczęcie prac nad czasową zmianą organizacji ruchu skrzyżowaniu ulicy Sanatoryjnej, Walecznych, Piechoty w Zdrojach. Wprowadzenie zmiany będzie miało charakter pilotażowy.

Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje wprowadzenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Piechoty i ul. Sanatoryjną w Szczecinie. Na wskazanym skrzyżowaniu powstanie mini-rondo o średnicy 6 metrów, z wysepką najazdową w postaci żółtego pola.

Ważnym aspektem nowej organizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych m.in. poprzez wprowadzenie azylów dla pieszych w ciągu ul. Sanatoryjnej i Walecznych.

Czasowa organizacja zostanie wprowadzona na okres 3-6 miesięcy, podczas których prowadzone będą okresowe badania płynności ruchu, na podstawie których zapadną decyzje co do dalszego jej funkcjonowania. Projekt zmian w tym miejscu powstał na wniosek samorządowej Rady Osiedla Zdroje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.