W Tarnowie powstanie polski Disneyland?

  • tarnow.net.pl
  • 28-02-2011
  • drukuj
Rzeszowska firma XMD chce na terenach pod Górą św. Marcina wybudować park rozrywki. Według koncepcji atrakcjami mają być rollercoastery, wodne zjeżdżalnie, wieża swobodnego spadku, multimedialne sale oraz rotunda z Panoramą Siedmiogrodzką.
W Tarnowie powstanie polski Disneyland?

 Kilka dni temu rzeszowska firma Xtreme Media Dynamix zaprezentowała koncepcję parku rozrywki w trakcie posiedzenia komisji rozwoju miasta. Inwestycja warta ok. 550 mln złotych miałaby powstać w dwa lata od rozpoczęcia prac na terenach po zlikwidowanym przez miasto gospodarstwie pomocniczym przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych oraz lądowisku przy ulicy Lotniczej.

Sprawdź notowania prezydenta Tarnowa

Głównymi atrakcjami Millennium Parku o powierzchni 110 ha mają być kolejki górskie o wysokości nawet 50 metrów, 80-metrowa wieża swobodnego spadku połączona z tarasem widokowym, tunel aerodynamiczny, wodne zjeżdżalnie, karuzele i małpie gaje dla najmłodszych. Dodatkowo w obrębie parku stanąć miałaby także Rotunda Tarnowska z ekspozycją Panoramy Siedmiogrodzkiej.

Spółka XMD istniejąca na rynku od niespełna dwóch lat twierdzi, że już w tym momencie ma deklarację pięciu inwestorów, których kapitał pokrywa połowę wydatków. Zapewnia, że Millennium Park nie będzie taki jak Chorzów czy Rabkoland, ale porównywalny z parkami Eurodisneyland lub Six Flags. Rajcom z komisji rozwoju miasta sam pomysł się spodobał, ale podchodzą do niego bardzo ostrożnie. Według nich, poważniejsze rozmowy z inwestorem mogą mieć miejsce, gdy ten przedstawi biznesplan z precyzyjnymi wyliczeniami kosztów i ujawni źródła finansowania.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE