PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tarnowie powstanie polski Disneyland?

  • tarnow.net.pl    28 lutego 2011 - 13:09
W Tarnowie powstanie polski Disneyland?

Rzeszowska firma XMD chce na terenach pod Górą św. Marcina wybudować park rozrywki. Według koncepcji atrakcjami mają być rollercoastery, wodne zjeżdżalnie, wieża swobodnego spadku, multimedialne sale oraz rotunda z Panoramą Siedmiogrodzką.
 Kilka dni temu rzeszowska firma Xtreme Media Dynamix zaprezentowała koncepcję parku rozrywki w trakcie posiedzenia komisji rozwoju miasta. Inwestycja warta ok. 550 mln złotych miałaby powstać w dwa lata od rozpoczęcia prac na terenach po zlikwidowanym przez miasto gospodarstwie pomocniczym przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych oraz lądowisku przy ulicy Lotniczej.

Sprawdź notowania prezydenta Tarnowa

Głównymi atrakcjami Millennium Parku o powierzchni 110 ha mają być kolejki górskie o wysokości nawet 50 metrów, 80-metrowa wieża swobodnego spadku połączona z tarasem widokowym, tunel aerodynamiczny, wodne zjeżdżalnie, karuzele i małpie gaje dla najmłodszych. Dodatkowo w obrębie parku stanąć miałaby także Rotunda Tarnowska z ekspozycją Panoramy Siedmiogrodzkiej.

Spółka XMD istniejąca na rynku od niespełna dwóch lat twierdzi, że już w tym momencie ma deklarację pięciu inwestorów, których kapitał pokrywa połowę wydatków. Zapewnia, że Millennium Park nie będzie taki jak Chorzów czy Rabkoland, ale porównywalny z parkami Eurodisneyland lub Six Flags. Rajcom z komisji rozwoju miasta sam pomysł się spodobał, ale podchodzą do niego bardzo ostrożnie. Według nich, poważniejsze rozmowy z inwestorem mogą mieć miejsce, gdy ten przedstawi biznesplan z precyzyjnymi wyliczeniami kosztów i ujawni źródła finansowania.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.