PARTNER PORTALU
  • BGK

W tej gminie chcą się budować

  • AW    11 grudnia 2011 - 15:40

Kolejne działki budowlane w gminie Borzęcin znalazły swoich nabywców. W wyniku przeprowadzonych przetargów gmina Borzęcin zbyła 15 działek pod budownictwo mieszkaniowe w Borzęcinie i Łękach.
Jak informuje urząd gminy, nabywcami zostały w zdecydowanej większości osoby z poza gminy Borzęcin m.in. z Brzeska, Tarnowa, Rożnowa, Nowego Sącza, a nawet... Zakopanego. Niebawem gmina ogłosi kolejny przetarg na sprzedaż działek budowlanych w Przyborowie, Łękach i Borzęcinie.

- W gminie powstaje sporo nowych budynków mieszkalnych - mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. - Inwestorami są nie tylko mieszkańcy gminy, ale również osoby z poza jej granic administracyjnych. Osoby z zewnątrz, w dużej mierze nabywają działki budowlane z zasobu gminnego, gdyż nie mają, tak jak mieszkańcy możliwości bazowania na własnych zasobach gruntowych. Rozwój budownictwa mieszkaniowego cieszy tym bardziej, że przekłada się wprost na rozwój gminy - podkreśla wójt Kwaśniak.

Jeszcze w tym roku gmina ogłosi przetarg na sprzedaż kolejnych działek. 22 z nich położone są w Przyborowie, a 3 w miejscowości Łęki. Oferta wychodzi na przeciw oczekiwaniom zainteresowanych, którzy systematycznie zgłaszają w Urzędzie Gminy w Borzęcinie chęć zakupu powierzchni pod zabudowę mieszkaniową. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • LALA, 2011-12-11 19:05:40

    Jedni chcą sprzedać, inni kupić - najważniejsze, że chcą tego samego - wtedy są wszyscy zadowoleni.