W Toruniu powstanie park wodny i hotel

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Toruń
  • 12-08-2011
  • drukuj
Znane są szczegóły planów kościoła, okazałego aquaparku i spa, jakie o. Rydzyk zbuduje w Toruniu. Inwestycja może ruszyć na początku przyszłego roku.
W Toruniu powstanie park wodny i hotel
Obok potężnej świątyni, która stanie na terenie redemptorystów przy Porcie Drzewnym wyrośnie okazały aquapark – pisze „Gazeta Wyborcza Toruń”.

Park wodny będzie miał część ogólnodostępną, komercyjną i wydzieloną część zamkniętą, czyli odrębne baseny. Powstanie także sporej wielkości hotel z salami konferencyjnymi. W parku wodnym wykorzystywana będzie woda z odwiertów termalnych. W kompleksie znajdzie się 25 basenów i niecek, w tym wyodrębniona sekcja basenów leczniczych i rehabilitacji.

Powstanie też hotel na 80 miejsc, ciepłownia z pompownią wody termalnej oraz parkingi. Nie wiadomo ile inwestycja ma kosztować, ale ma trwać ok. trzech lat.

Najpierw jednak Urząd Miasta musi przeprowadzić procedurę oceny wpływu inwestycji na środowisko. Na podstawie oceny magistrat wyda decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia.

Po jej uzyskaniu fundacja o. Rydzyka będzie mogła złożyć w urzędzie wniosek o pozwolenie na budowę. W optymistycznej wersji procedura ta zakończy się pod koniec grudnia tego roku – informuje „Gazeta Wyborcza Toruń”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oczywiście najbardziej zainteresowana inwestycją jest GW'no prawda.

Obserwator, 2011-08-12 11:14:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE