PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tychach stanęły nietypowe przystanki autobusowe

  • bad    21 lipca 2015 - 15:57
W Tychach stanęły nietypowe przystanki autobusowe
Stadion w Tychach, przy którym stanęły nietypowe przystanki. Fot.gkstychy.pl

Nietypowe wiaty przystankowe stanęły przy nowym stadionie miejskim w Tychach. Dotychczas takie przystanki spotykane były głównie w Brazylii.
Nowe przystanki pojawiły się w związku z otwarciem 18 lipca nowego stadionu miejskiego w Tychach, podczas, którego w towarzyskim spotkaniu gospodarze, czyli GKS Tychy zmierzyli się z FC Köln. Są to zupełnie nowe konstrukcje wykonane specjalnie dla tej realizacji. Przystanki kształtem mają przypominać bramkę piłkarską jednocześnie cały czas pełniąc swoją podstawową funkcję.

Na szczególną uwagę zasługuje umieszczona na wszystkich ściankach wiat specjalna grafika w formie siatki bramkarskiej. Dodatkowo wygląd każdego z przystanków został wzbogacony o grafikę napisu przystanku, obrazek rzeczywistych rozmiarów piłki nożnej oraz logo GKS Tychy.

Dzięki przystankom kibice poczują atmosferę meczu

Marcin Włodarczyk z firmy Budotechnika uważa, że dzięki nietypowym przystankom każdy kibic, który podążać będzie na stadion komunikacją miejska, już od wyjścia z autobusu będzie poczuje atmosferę zbliżającego się spotkania.

- Dbałość o charakterystyczny wygląd tego typu elementów małej architektury jest często prawdziwym dopełnieniem dużych inwestycji. Jak można zauważyć w ostatnich latach dedykowany wygląd przystanków, który np. w ubiegłym roku również za pomocą grafik zyskała Mszana staje się coraz popularniejszy. Tego typu zindywidualizowane podejście mogłoby znaleźć zastosowanie również przy innych rozpoznawalnych obiektach takich jak np. muzea oraz różnego rodzaju zabytki – podkreśla Marcin Włodarczyk.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.