PARTNER PORTALU
  • BGK

W tym roku ruszy budowa drugiej jezdni ul. Wołoskiej w Warszawie

  • PAP    21 lutego 2014 - 17:42
W tym roku ruszy budowa drugiej jezdni ul. Wołoskiej w Warszawie

- W tym roku ma rozpocząć się budowa drugiej jezdni ul. Wołoskiej między ul. Racławicką a Konstruktorską. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na wykonawcę przebudowy ulicy - poinformował w piątek stołeczny ratusz.
Odcinek ul. Wołoskiej między Racławicką i Konstruktorską jest jedynym, na którym ruch poprowadzony jest jedną jezdnią w obu kierunkach. Utrudnia to nie tylko ruch drogowy, ale także spowalnia poruszanie się tramwajów bo dwukrotnie muszą one przejeżdżać przez przejazdy kierujące samochody z dwóch nitek ul. Wołoskiej na jedną.

W wyniku ogłoszonego przez ZMID przetargu powstać ma nowa jezdnia ul. (ok. 1200 metrów), chodniki, droga rowerowa, oświetlenie, kanalizacja deszczowa i ekrany akustyczne. Posadzona ma być też nowa zieleń.

Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami poprzecznymi, a także tory tramwajowe - węzeł na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej z ul. Woronicza oraz odcinek Konstruktorska - Racławicka. Powstanie nowy przystanek na wysokości ul. Bytnara "Rudego".

Prace budowlane prowadzone będą w większości w nowym korytarzu drogowym, poza istniejącą jezdnią, ale można spodziewać się utrudnień w ruchu podczas przebudowy skrzyżowań.

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na drugi kwartał br.. Będzie miał on 19 miesięcy na realizację kontraktu (w tym 16 miesięcy na roboty budowlane).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Edgar, 2014-02-25 09:28:52

    To likwidacja największego korka na Mokotowie. Gratulacje!