W tym roku ruszy budowa drugiej jezdni ul. Wołoskiej w Warszawie

- W tym roku ma rozpocząć się budowa drugiej jezdni ul. Wołoskiej między ul. Racławicką a Konstruktorską. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na wykonawcę przebudowy ulicy - poinformował w piątek stołeczny ratusz.
W tym roku ruszy budowa drugiej jezdni ul. Wołoskiej w Warszawie

Odcinek ul. Wołoskiej między Racławicką i Konstruktorską jest jedynym, na którym ruch poprowadzony jest jedną jezdnią w obu kierunkach. Utrudnia to nie tylko ruch drogowy, ale także spowalnia poruszanie się tramwajów bo dwukrotnie muszą one przejeżdżać przez przejazdy kierujące samochody z dwóch nitek ul. Wołoskiej na jedną.

W wyniku ogłoszonego przez ZMID przetargu powstać ma nowa jezdnia ul. (ok. 1200 metrów), chodniki, droga rowerowa, oświetlenie, kanalizacja deszczowa i ekrany akustyczne. Posadzona ma być też nowa zieleń.

Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami poprzecznymi, a także tory tramwajowe - węzeł na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej z ul. Woronicza oraz odcinek Konstruktorska - Racławicka. Powstanie nowy przystanek na wysokości ul. Bytnara "Rudego".

Prace budowlane prowadzone będą w większości w nowym korytarzu drogowym, poza istniejącą jezdnią, ale można spodziewać się utrudnień w ruchu podczas przebudowy skrzyżowań.

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na drugi kwartał br.. Będzie miał on 19 miesięcy na realizację kontraktu (w tym 16 miesięcy na roboty budowlane).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To likwidacja największego korka na Mokotowie. Gratulacje!

Edgar, 2014-02-25 09:28:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE