PARTNER PORTALU
  • BGK

W Zamościu zrobią lepsze drogi

  • zamojska.com (dacz)    25 listopada 2011 - 10:10
W Zamościu zrobią lepsze drogi

Dobiegają końca prace przy rondzie u zbiegu ulic Hrubieszowskiej, Jana Pawła II i Zamoyskiego.
Jak się okazuje, inwestycja będzie miała szanse być nawet większa, a to ze względu na oszczędności. Jak tę kwotę planuje wykorzystać zamojski magistrat?

– Sytuacja wygląda tak, że pierwotnie projekt, który był według kosztorysu przygotowany w kwocie 26 milionów złotych brutto, po przetargu został wykonany o ponad cztery miliony taniej. Wykonawca zadeklarował, że taką kwotę może wydać. Zakres pierwotnie zakładany został wykonany. Natomiast miasto wystąpiło do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z prośbą o wykorzystanie na dodatkowy zakres nowego projektu, czyli rozbudowę istniejącej inwestycji o zaoszczędzoną kwotę. Ministerstwo zgodziło się na wykonanie prac o wartości 1,5 miliona złotych. Te wszystkie prace, które prowadzą, mają wykonać włączenie do ulicy Legionów tej drugiej nitki za przejazd kolejowy. Widać ją już dzisiaj, bo jest oznakowana, natomiast ruchu nie puszczamy jeszcze przez nią. Będzie ona wykonana prawdopodobnie na wiosnę, z racji tego, że czekamy w tej chwili na podpisanie aneksu. Żeby aneks był zatwierdzony, musi przejść całą procedurę studium wykonalności. Dzięki temu zyskamy w tym miejscu na przepustowości ruchu, co na pewno ucieszy kierowców – powiedział Tomasz Kossowski, wiceprezydent Zamościa (zabierz głos/oceń prezydenta).

Przypomnijmy, że zamojski samorząd pozyskał na inwestycję dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa.

Całkowity koszt zadania to ponad 22 mln zł. W ramach zadania przebudowano skrzyżowanie ulicy Kilińskiego z Legionów. Powstały też dwa ronda. Ponadto między nowymi rondami na ulicach Zamoyskiego i Wyszyńskiego wybudowano dwupasmowe jezdnie.

Działa już nowa sygnalizacja świetlna. Co na pewno ucieszyło pieszych i rowerzystów, w ramach inwestycji wybudowano nowe chodniki i ścieżki rowerowe, nowe zatoki autobusowe i zjazdy na posesje.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • SAM, 2011-11-25 10:54:39

    Niestety to prawda.Widać tak im śpieszno do domu...
  • jubilat, 2011-11-25 10:51:05

    Będą na pewno jakieś opóźnienia, może nawet sami wykonawcy tego nie chcą, ale jakby mogło być u nas coś na czas!!- wszyscy sie juz przyzwyczaili.