PARTNER PORTALU
  • BGK

W Zelowie kopią na potęgę

  • www.faktybelchatow.pl    20 kwietnia 2012 - 10:39
W Zelowie kopią na potęgę

Zelów rozkopany. Główna ulica miasta – Kościuszki jest nieprzejezdna. Inwestycja przy drodze wojewódzkiej 484 weszła w kolejną fazę, niestety tę najbardziej dokuczliwą dla mieszkańców.
Kościuszki na odcinku od ulicy Herbertowskiej do Mickiewicza jest wyłączona z ruchu, zakaz nie dotyczy jedynie dojeżdżających do posesji.

Samochody ciężarowe jadące tranzytem już od dawna były przekierowywane objazdami, które umożliwiają kierowcom ominąć rozkopany Zelów. Mieszkańcy muszą jednak przetrwać czas wykopów ze zrozumieniem i cierpliwością. W ramach toczącej się właśnie inwestycji rozbudowana ma zostać sieć wodno-kanalizacyjna na ulicach położonych w pasie i w okolicach drogi wojewódzkiej 484. Sama jezdnia po wszelkich pracach ziemnych zyska oczywiście nową nawierzchnię. Ostatecznie kierowcy całkowicie odnowioną Kościuszki przejadą się najprawdopodobniej jeszcze w ostatnim kwartale tego roku.

Z kolei na przyszły tydzień zaplanowane jest rozpoczęcie robót drogowych w Łobudzicach, obecnie trwa odbiór części robót wykonanych w pierwszym kwartale. Jak informuje urząd miejski w Zelowie nieprzerwanie prowadzone są również prace na ul. Lubelskiej i Harcerskiej. A od lipca roboty mają ruszyć na kolejnych odcinkach. Kanalizacja sanitarna i wodociąg będą powstawać w pasie ulic: Pabianickiej, Bocznej, Cegielnianej, Komenskiego, Sportowej oraz Południowej.

Całość inwestycji ma kosztować blisko 43 miliony złotych, a wszystkie prace inwestycyjne realizowane są w ramach projektu pn. „Rozbudowa systemów wodno-kanalizacyjnych w Zelowie i Łobudzicach w Gminie Zelów”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską oraz przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.