W zespole pałacowo-parkowym w Biedrzychowicach powstanie sala sportowa

Za ponad 5,8 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego powstanie hala z boiskiem do piłki siatkowej i koszykówki oraz widownią dla 176 osób w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach.
W zespole pałacowo-parkowym w Biedrzychowicach powstanie sala sportowa

Budowa sali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach polegać będzie na rozbudowie i przebudowie budynku folwarcznego z zachowaniem jego frontowej ściany z kamienia polnego i cegły. Arena główna sali ma wymiary 36,0 m x 20,0 m.

Wraz z halą zaprojektowane zostało pełne zaplecze sanitarno-szatniowe, salka do gimnastyki korekcyjnej i siłownia. Obiekt będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Sala ma służyć nie tylko do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego ale pozwoli również na organizowanie zajęć sportowych pozalekcyjnych oraz innych imprez sportowo-rekreacyjnych o zasięgu regionalnym, olimpiad tematycznych i spotkań mieszkańców Biedrzychowic.

Roboty w systemie „zaprojektuj i wybuduj" wykonuje firma „Wojtek" Tadeusz Zarembecki z Nowogrodźca. Wartość kontraktu to 5,824 mln zł.

Uroczyste rozpoczęcie inwestycji odbędzie się w poniedziałek 20 maja o godz. 14:00 w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach (Biedrzychowice 20, Gmina Olszyna). Wezmą w nim udział m.in. wicemarszałek Jerzy Łużniak, dyrektor szkoły Zofia Rak, poseł Grzegorz Schetyna oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Piotr Borys.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE