PARTNER PORTALU
  • BGK

W zespole pałacowo-parkowym w Biedrzychowicach powstanie sala sportowa

  • AT    17 maja 2013 - 19:13
W zespole pałacowo-parkowym w Biedrzychowicach powstanie sala sportowa

Za ponad 5,8 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego powstanie hala z boiskiem do piłki siatkowej i koszykówki oraz widownią dla 176 osób w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach.
Budowa sali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach polegać będzie na rozbudowie i przebudowie budynku folwarcznego z zachowaniem jego frontowej ściany z kamienia polnego i cegły. Arena główna sali ma wymiary 36,0 m x 20,0 m.

Wraz z halą zaprojektowane zostało pełne zaplecze sanitarno-szatniowe, salka do gimnastyki korekcyjnej i siłownia. Obiekt będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Sala ma służyć nie tylko do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego ale pozwoli również na organizowanie zajęć sportowych pozalekcyjnych oraz innych imprez sportowo-rekreacyjnych o zasięgu regionalnym, olimpiad tematycznych i spotkań mieszkańców Biedrzychowic.

Roboty w systemie „zaprojektuj i wybuduj" wykonuje firma „Wojtek" Tadeusz Zarembecki z Nowogrodźca. Wartość kontraktu to 5,824 mln zł.

Uroczyste rozpoczęcie inwestycji odbędzie się w poniedziałek 20 maja o godz. 14:00 w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach (Biedrzychowice 20, Gmina Olszyna). Wezmą w nim udział m.in. wicemarszałek Jerzy Łużniak, dyrektor szkoły Zofia Rak, poseł Grzegorz Schetyna oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Piotr Borys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.