PARTNER PORTALU
  • BGK

W Złotnikach k. Poznania powstanie Centrum Usług Biznesowych

  • propertynews.pl    24 stycznia 2014 - 13:02

W maju 2015 r. Nickel Technology Park Poznań (NTPP) uruchomi w Złotnikach Centrum Usług Biznesowych. W obiekcie powstaną nowoczesne biura, sale konferencyjne i przestrzeń wystawiennicza oraz unikalny w skali regionu testLAB - specjalistyczny zespół pracowni, wspierający rozwój nowych produktów i usług.
W ciągu niespełna 1,5 roku Nickel Technology Park Poznań powiększy swoją infrastrukturę o kolejną strefę wspierającą rozwój firm oraz jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych. Wiosną 2014 r. w Złotnikach k. Poznania spółka rozpocznie budowę innowacyjnego Centrum Usług Biznesowych o powierzchni użytkowej prawie 4500 mkw.

W najnowszym obiekcie podpoznańskiego parku technologicznego, obok wysokiej klasy powierzchni biurowych oraz wystawienniczo-konferencyjnych, powstanie wyjątkowy testLAB - zespół specjalistycznych pracowni, kompleksowo wspierających proces rozwoju nowych produktów i usług. Na realizację inwestycji o wartości 17,5 mln zł park technologiczny pozyskał z WRPO dofinansowanie w wysokości ok. 7 mln zł.

- Nasze najnowsze przedsięwzięcie skierowane jest nie tylko do polskich i zagranicznych przedsiębiorstw czy przedstawicieli wolnych zawodów, ale także do środowisk akademickich, jednostek badawczo-rozwojowych, pracowni inżynierskich i projektowych. Podmioty zlokalizowane w Centrum Usług Biznesowych będą mogły oczywiście korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez nasz park, w tym m.in. z dostępu do naszej sieci powiązań biznesowych i naukowych, pakietu naszych usług dla najemców i usług rozwoju biznesu, oraz z usług świadczonych przez pozostałe 53 firmy, działające obecnie na terenie NTPP - mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP.

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, oddany do użytkowania w 2006 roku przez firmy Grupy Nickel - PTB Nickel oraz Nickel Development. W Złotnikach koło Poznania na obszarze 33 ha przy wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstał ośrodek łączący w sobie wyzwania związane z rozwijaniem specjalistycznej infrastruktury oraz kompetencje w zakresie transferu wiedzy do biznesu oraz business development. 23 tys. mkw. powierzchni parku stanowią nowoczesne budynki z wysokiej klasy powierzchniami biurowymi i laboratoryjnymi oraz hale magazynowe wysokiego składowania. W funkcjonujących na terenie NTPP 53 firmach pracuje obecnie ponad 850 osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.