PARTNER PORTALU
  • BGK

W Żywcu powstanie most i obwodnica

  • PAP    21 czerwca 2013 - 15:15
W Żywcu powstanie most i obwodnica

Nowy most na rzece Sole, w miejscu starego, oraz obwodnica powstaną w Żywcu (Śląskie) w ciągu półtora roku. Rzecznik żywieckiego magistratu Tomasz Terteka poinformował w piątek, że Wojewódzki Zarząd Dróg w Katowicach ogłosił w tej sprawie przetarg.
"To bardzo ważna decyzja, która przybliża rozpoczęcie strategicznej dla Żywca inwestycji. Jej koszt szacowany jest na kilkadziesiąt milionów złotych. W większości sfinansowany zostanie z funduszy UE" - powiedział Terteka.

Termin składania ofert upływa 5 sierpnia.

Rzecznik poinformował, że szczególnie istotne znaczenie dla mieszkańców będzie miała budowa mostu w rejonie centrum miasta. Stara przeprawa, która była zagrożona przy każdym poważniejszym wezbraniu rzeki Soły, zostanie rozebrana. Zastąpi ją nowa wykonana z wielkich dźwigarów łukowych opartych o brzegi.

Oprócz mostu powstanie brakujący odcinek obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej 945, łączącej Żywiec przez Korbielów ze Słowacją. Terteka dodał, że pobiegnie ona pod dojazdem do nowego mostu, dzięki czemu radykalnie zmniejszą się korki na ulicach w centrum, a kierowcy zmierzający do Korbielowa pojadą wygodniej i szybciej. Uregulowana zostanie także rzeka Soła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.