PARTNER PORTALU
  • BGK

Wahadłówka w Czyżowie

  • www.bai.pl    18 kwietnia 2012 - 14:07
Wahadłówka w Czyżowie

Wykonawcy czwartego odcinka obwodnicy gminy Kleszczów zaczęli ostatni etap prac.
Koncentrują się one w pobliżu miejscowości Czyżów, w miejscu, gdzie nowa obwodnica połączy się z drogą powiatową 1500E. Prowadzone roboty przez pewien czas powodować będą utrudnienia w ruchu drogowym.

Ruch wahadłowy w obrębie powstającego skrzyżowania uruchomiono w minioną środę, reguluje go sygnalizacja świetlna. Jak zapowiadają drogowcy za kilka dni ruch zostanie skierowany przez nowy most, stanowiący fragment budowanej obwodnicy. Utrudnienia na drodze w okolicach Czyżowa mogą potrwać do połowy maja. Jak podkreśla Jerzy Strachocki z Urzędu Gminy Kleszczów w tym czasie frezowana ma być nawierzchnia fragmentów drogi powiatowej, wykonywany będzie odcinek ścieżki rowerowej, a na połączeniu obwodnicy z drogą powiatową oraz na dobudowanym zjeździe z obwodnicy w kierunku Czyżowa układana będzie warstwa bitumiczna.

W trakcie trwania robót planowana jest jeszcze kilkukrotna zmiana wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu. Oddanie do ruchu całego nowego odcinka obwodnicy gminnej nastąpi na początku czerwca, po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych odbiorów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.