PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacyjne remonty dróg w Konstancinie

  • www. Konstancin24.eu    15 lipca 2013 - 10:22
Wakacyjne remonty dróg w Konstancinie

W wakacje ruszyły największe, tegoroczne inwestycje drogowe na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.
Trwa przebudowa ulic Piasta oraz Batorego, a wkrótce rozpocznie się remont ulic Górnej, Niskiej, Koziej i Zaułek. Wcześniej samorząd wykonał również nowe nakładki asfaltowe na kilku gminnych drogach.

Lato to zazwyczaj gorący okres dla drogowców i czas uciążliwych objazdów, z którymi muszą borykać się kierowcy. Co prawda w gminie Konstancin-Jeziorna na wakacje nie zaplanowano zbyt wielu remontów, ale w kilku miejscach są prowadzone prace drogowe, które poprawią jakość ulic.

Pod koniec czerwca rozpoczęła się kompleksowa przebudowa ul. Piasta (od ul. Piłsudskiego do ul. Sanatoryjnej). Remont nawierzchni wraz z wymianą infrastruktury będzie kosztował ponad 1,096 mln złotych. Od środy 10 lipca przez najbliższe sześć tygodni odcinek ul. Piasta od ul. Wierzejewskiego do ul. Piłsudskiego będzie zamknięty dla samochodów.

Remont spowoduje również tymczasową zmianę trasy autobusów ZTM linii nr 700 i 710, które ominą remontowany odcinek ulicami Jagiellońską, Wierzejewskiego oraz Sanatoryjną. Od 10 lipca zostanie zawieszony przystanek „Piasta" przy ul. Piłsudskiego, a powstanie tymczasowy w pobliżu skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Jagiellońskiej.

Zmiana tras dotyczy autobusów linii 700 w obu kierunkach oraz linii 710 w kierunku Piaseczna. Autobus linii 710, jadący w kierunku Warszawy, będzie się poruszał dotychczasową trasą.

Konstanciński samorząd rozpoczął już również remont ul. Batorego (od ul. Piłsudskiego do ul. Piotra Skargi), który będzie kosztował prawie 396 tys. złotych. W lipcu ruszy także przebudowa ulic Górnej, Niskiej, Koziej i Zaułek. Urzędnicy na początku miesiąca rozstrzygnęli przetarg na to przedsięwzięcie, które ma kosztować 567 tys. złotych.

Natomiast nieco wcześniej, na kilku gminnych drogach powstały nowe nakładki asfaltowe. Drogowcy naprawili istniejące podbudowy tłuczniowe i doprowadzili je do stanu umożliwiającego wykonanie na nich nakładek z mieszanki mineralno-asfaltowej. Po nowej, asfaltowej nawierzchni kierowcy mogą już jeździć drogą, łączącą Cieciszew z Kawęczynem (1,2 km), w Kawęczynie trasą na północ od drogi wojewódzkiej nr 734 (170 metrów) oraz ulicą Chopina w Konstancinie-Jeziornie.

Nowa nakładka o długości 230 metrów powstała tam na odcinku od ulicy Długiej do ul. Broniewskiego. Te prace łącznie kosztowały samorząd ponad 356 tys. złotych.

Co prawda tegoroczne inwestycje drogowe to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale z pewnością przynajmniej w tych kilku wymienionych miejscach kierowcy odczują poprawę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: