PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzych. Dwie zmodernizowane stacje i nowy przystanek

  • PAP/AH    29 września 2017 - 12:47
Wałbrzych. Dwie zmodernizowane stacje i nowy przystanek
Inwestycja ma kosztować 77,5 mln zł i prace mają się zakończyć do kwietnia 2020 r. (Fot. PKP PLK)

Kontrakt na modernizację dwóch dworców i budowę stacji przesiadkowej o wartości 77,5 mln zł podpisała w piątek we Wrocławiu PKP PLK. Nowa stacja powstanie w Wałbrzychu Śródmieściu i jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców.
Jak powiedział na konferencji prasowej inżynier projektu Witold Szczotka, inwestycje mają służyć podniesieniu komfortu i bezpieczeństwa pasażerów.

Dodał, że na obu modernizowanych stacjach, a będą to Świebodzice oraz Wałbrzych - Szczawienko, powstanie po kilkaset metrów nowych i wyższych peronów, poprawione zostanie oświetlenie, monitoring oraz dostosowane zostaną oba obiekty do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dyrektor Śląskiego Oddziału Centrum Realizacji Inwestycji PLK Jerzy Dul powiedział, że budowa nowej stacji przesiadkowej Wałbrzych Śródmieście to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców i samorządu miasta.

- Władze Wałbrzycha zapewniły, że zintegrują komunikację miejska w taki sposób, by stacja przesiadkowa spełniała swą rolę w komunikacji zbiorowej. To będzie kluczowe - powiedział Dul.

Stacja przesiadkowe to dwa nowe perony, przejście podziemne i windy. Znajdować się będzie dwa kilometry za stacją Wałbrzych Miasto w kierunku Wałbrzycha Fabrycznej.

Inwestycja ma kosztować 77,5 mln zł i prace mają się zakończyć do kwietnia 2020 r. Wykonawcą jest konsorcjum polskich firm: Infrakol sp. z o.o z Jawora oraz Track Tec Construction sp. z o.o. Z Wrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wojtek, 2017-10-09 14:46:29

    Polskich firm? Na pewno?