PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzych wyremontuje jedną z głównych ulic

  • PAP    7 kwietnia 2014 - 11:12
Wałbrzych wyremontuje jedną z głównych ulic

- Za 18 mln zł zostanie wyremontowana zachodnia jezdnia ul. Sikorskiego oraz wiadukt, przez który ona przebiega. Skorzystają na tym nie tylko mieszkańcy, ale również turyści, gdyż jest to część drogi krajowej nr 35, prowadzącej w stronę granicy z Czechami.
Jak powiedziała w poniedziałek rzeczniczka wałbrzyskiego magistratu Anna Żabska, ul. Sikorskiego jest w złym stanie, ponieważ nie była remontowana od wielu lat. Tymczasem jest ona częścią głównego ciągu komunikacyjnego prowadzącego do Czech.

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z przebudową tej ulicy wraz z węzłem drogowym przy ul. 1 Maja. Wyremontowany zostanie również wiadukt, przez który przebiega droga, oraz kanalizacja deszczowa.

"To kolejna duża inwestycja w Wałbrzychu, prowadzona w ciągu drogi krajowej nr 35, która stanowi główny szlak komunikacyjny w naszym mieście. Dotychczas zostało przebudowanych ponad 3,5 km dróg, które do niej należą" - wskazał prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

W ramach remontu przebudowane mają być też chodniki i zatoki autobusowe; zaplanowano również budowę ścieżki rowerowej i oświetlenia drogowego. Prace potrwają do 15 grudnia br.

Droga krajowa nr 35 prowadzi od Golińska na granicy z Czechami, przez centrum Wałbrzycha do Bielan Wrocławskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.