PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzyska ul. Pługa z nową nawierzchnią

  • GK    14 sierpnia 2012 - 16:56
Wałbrzyska ul. Pługa z nową nawierzchnią

Rozpoczął się remont ul. Pługa w Wałbrzychu. To kolejna inwestycja drogowa realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Wałbrzycha.
Do 31 października br. ulica zostanie wyłączona z ruchu drogowego. Zasadniczo przebudowa ulicy polegać będzie na wymianie nawierzchni. W ciągu ul. Pługa jezdnia pozostanie bitumiczna. Zmienione zostaną nawierzchnie chodników. Zamiast materiałów bitumicznych zastosowane zostaną materiały kamienne w postaci płyt i kostki kamiennej oraz kostka betonowa.

W zakresie projektu przewidywana jest także: renowacja kanalizacji deszczowej, budowa kanału deszczowego i budowa sieci oświetlenia ulicznego wraz z słupami oświetleniowymi dekoracyjnymi z oprawami sodowymi.

Na czas remontu ulegną zmianie trasy przejazdu linii komunikacyjnych nr 2 i 15. Autobusy linii nr 2 w kierunku Sobięcina odjeżdżać będą z przystanku położonego przy ul. Konopnickiej następnie po wykonaniu manewru zawracania z ul. Konopnickiej w ul. Słowackiego autobusy skierowane zostaną ul. Sikorskiego do ul. 1 Maja.

Autobusy linii nr 15 w kierunku Glinika Nowego odjeżdżać będą z przystanku położonego przy ul. Konopnickiej następnie po wykonaniu manewru zawracania z ul. Konopnickiej w ul. Słowackiego autobusy skierowane zostaną w ul. Sikorskiego do ul. 1 Maja i dalej w kierunku ul. Matejki

Całkowita wartość projektu przebudowy ul. Pługa wynosi 1.640.824,58 zł. Połowa tej inwestycji jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej – 672.738,08 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.