PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzyski aquapark na wykończeniu

  • AW    22 czerwca 2012 - 16:00
Wałbrzyski aquapark na wykończeniu

Trwają prace wykończeniowe na największej w Wałbrzychu inwestycji - w centrum rekreacyjno-sportowego Aqua-Zdrój. Gotowe są już zjeżdżalnie rurowe, posadzka w hali widowiskowej, wyposażenie montowane w hotelowych pokojach.
Jak podaje wałbrzyski magistrat, na budowie centrum rekreacyjno-sportowego Aqua-Zdrój pracuje obecnie około 450 osób. To o 300 więcej niż na początku roku.

– Jesteśmy na etapie prac wykończeniowych – mówi  prezes spółki Aqua-Zdrój Bogdan Stanek. - Teraz przy samym kafelkowaniu i fugowaniu basenów pracuje 150 osób. Jest ogrzewanie podłogowe, posadzki i tynki w części gastronomicznej oraz pokojach dla gości. Wykonawca jest bliski zakończenia prac nad elewacją hotelu.

W lipcu robotnicy będą montować ścianki działowe z regipsów, sufity i rozpoczną malowanie wnętrz.

– Niemal codziennie jestem na budowie Aqua-Zdroju i monitoruję postęp prac. Ich tempo znacząco wzrosło. W porównaniu do tego co widzieliśmy w marcu widać, że zrobiliśmy bardzo duży krok naprzód. Wykonawca stara się by, inwestycję ukończyć jak najszybciej, dbając przy tym o najwyższy poziom wykonywanych prac – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Po oddaniu do użytku wałbrzyskie centrum będzie jednym z najlepszych ośrodków w regionie.

W Aqua-Zdroju powstaje:

- centrum basenowe obejmujace: basen pływacki (25 na 16 m), basen rekreacyjny i brodzik dla dzieci (powierzchnia 180 m kw), 3 zjeżdżalnie, w tym standardowa (60 m), stroma (60 m) i długa (100 m), dwie 6-osobowe wanny bąbelkowe jaccuzi

- hala sportowo-widowiskowa obejmujaca: arenę (46m na 28 m), halę na 2 tysiące widzów oraz kompleks rekreacyjny do fitness  i spa (solarium, sala ćwiczeń, siłownia, 2 korty squash)

- hotel z 62 pokojami, restauracją i salą konferencyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.