PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzyskie śródmieście pięknieje

  • AW    27 września 2012 - 09:25

Dobiegła końca modernizacja „Pasażu Gdańskiego" w Wałbrzychu. Na jego realizację gmina pozyskała ponad 585 tys. zł ze środków UE. Ul. Gdańska to kolejna odnawiano w wałbrzyskim śródmieściu.
Jak przypomina wałbrzyski magistrat, w ramach projektu przewidziano przebudowę ul. Gdańskiej na pasaż śródmiejski. Pasaż jest przeznaczony dla ruchu pieszego z dopuszczeniem przejazdu pojazdów zaopatrzeniowych i ratowniczych w tym straży pożarnej. Przestrzeń pasażu zostanie wykorzystana pod ogródki gastronomiczne sąsiednich lokali.

W ramach modernizacji ulicy Gdańskiej wymienioną nawierzchnie ulicy, zamontowano nowe oświetlenie oraz zmodernizowano kanalizację deszczową.

Koszt  robót budowlano – montażowych wyniósł 744,7 tys zł brutto z czego w wysokości 585,3 tys. zł gmina otrzymała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013.

W ramach Rewitalizacji Śródmieścia  zrealizowane zostały remontu ulic: Moniuszki, Kościuszki, Sienkiewicza, Lewartowskiego, Zajączka, Gdańska, Pługa. Wartość projektów to ponad 10 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.