PARTNER PORTALU
  • BGK

Walczą o swoje inwestycje

  • Przegląd prasy/Lubelski Kurier    12 stycznia 2011 - 07:54
Walczą o swoje inwestycje

3,3 mln zł - tyle będą miały w tym roku rady dzielnic w Lublinie na inwestycje poprawiające komfort życia mieszkańców. To o 1,8 mln zł więcej niż pierwotnie zakładał projekt budżetu Lublina na 2011 rok.
Krzysztof Żuk, prezydent Lublina uważa, że te pieniądze na pewno nie zostaną zmarnowane. Wyliczył też, że na dodatkowe inwestycje, które wprowadzi w ramach autopoprawki do tegorocznego budżetu Lublina będzie przeznaczone o 30 mln zł więcej niż zakładano.

Przede wszystkim zostanie przebudowana al. Kraśnicka na odcinku od ul. Jana Pawła II do granic. Droga jest w fatalnym stanie. Będzie zrobiona zarówno nowa nawierzchnia, jak i pobocza - wskazywał prezydent Lublina. Ma na ten cel trafić 3,5 mln zł. Pojawią się też chodniki i oświetlenie przy al. Warszawskiej na odcinku od ul. Zbożowej do granic miasta. Nawierzchnia ulicy ma być poprawiona w przyszłym roku - czytamy w Lubelskim Kurierze.

Nie wszystkie dzielnice mogą liczyć na spełnienie marzeń swoich mieszkańców. Np. nie ma środków na modernizację ul. Wyżynnej, choć jezdnia wymaga natychmiastowej poprawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.