PARTNER PORTALU
  • BGK

Walka o częstochowski deptak

  • GK    14 września 2012 - 08:47
Walka o częstochowski deptak

Członkowie Rady Dzielnicy Śródmieście w Częstochowie napisali list do prezydenta miasta, w którym proszą o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu poprawę wizerunku III Alei Najświętszej Maryi Panny.
Według autorów listu, obserwowany poziom zniszczeń i usterek na tym miejskim deptaku, osiągnął już zbyt wysoki poziom, a wskutek bierności wszystkich miejskich służb, wydaje się on nieustannie wzrastać.

– Wypadająca kostka w nawierzchni, plamy na płytach chodnikowych, zakrzywione znaki drogowe i słupki oddzielające miejsca parkingowe; pomalowane, poobklejane a nawet połamane ławki; kosze na śmieci bez daszków, połamane metalowe ochronki na drzewa, wydeptane pasy zieleni, to elementy dzięki którym określenia III Al. NMP, jako „reprezentacyjnej ulicy miasta” czy „miejskiego salonu” brzmią niezwykle groteskowo – argumentują autorzy listu.

Ze swojej strony obiecują dołożyć wszelkich starań, by uświadomić mieszkańcom dzielnicy, że niereagowanie na wszelkie negatywne zachowania i działania osób w III Al. NMP oraz w innych obszarach miasta, oznaczają ich pełną akceptację i niejako obarczają ich również współodpowiedzialnością.

Zgłaszają także chęć współpracy w przypadku podejmowanych inicjatyw mających na celu uatrakcyjnienie tego obszaru miasta.

– Niestety, nie uda się nam to bez pomocy i zaangażowania miejskich służb i jednostek, a przede wszystkim władz miejskich z prezydentem na czele, i bez podjęcia stosownych działań dzięki którym III Al. NMP wróci do swojego godnego i należytego stanu, będąc jednocześnie dumą i radością nie tylko samych mieszkańców, ale również wszystkich gości naszego miasta – czytamy w liście.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.