PARTNER PORTALU
  • BGK

Wandale z Wodzisławia zniszczyli nowy kompleks boisk w Rodzinnym Parku Rozrywki

  • TVS    8 kwietnia 2015 - 14:53
Wandale z Wodzisławia zniszczyli nowy kompleks boisk w Rodzinnym Parku Rozrywki

Mieszkańcy domagają się, by obiektu pilnowała ochrona albo monitoring (fot. TVS)

Nowy obiekt zaledwie dwa miesiące po oddaniu go do użytku, został zniszczony przez wandali. Sprawców złapano, ale zdaniem mieszkańców to nie rozwiąże problemu.
Zdaniem wielu napisy na murach jedynie psują efekt, nieukończonej jeszcze budowy. Ta w Wodzisławiu Śląskim trwa od trzech lat. Jej finiszem ma być wart około 16 milionów złotych Rodzinny Park Rozrywki. Dwa miesiące temu oddano jedną z jego części - kompleks boisk. Efekt nowości nie trwał długo. - Podejrzewanymi o dokonanie tego przestępstwa są dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia - informuje sierż. szt. Joanna Paszenda, Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śl. Wiadomo, że na swoim koncie mają podobne przestępstwa. Za te ostatnie, na pewno usłyszą zarzuty. Zdaniem niektórych mieszkańców, to jednak sprawy nie rozwiązuje. - Cały czas się coś buduje, ale jak ja to widzę to zanim to wybudują, już będzie stare - mówi Piotr Laskowski, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego.

Bo jak twierdzą, nikt i nic nad tym ogromnym, bo 23-hektarowym terenem nie czuwa. - Na terenie parku monitoring jeszcze nie działa. Inwestycja jest w trakcie realizacji, co oznacza, że ten etap kiedy monitoring będzie zakładany dopiero przed nami. Najpierw muszą zakończyć się prace budowlane - wyjaśnia Anna Szweda-Piguła, UM Wodzisław Śląski. To ma nastąpić w ciągu trzech najbliższych miesięcy. Równie wyczekiwany przez mieszkańców był koniec budowy parku w Rybniku. Tyle, że wraz z jego wrześniowym otwarciem, pojawiły się kłopoty. - Zniszczenia były. Natomiast nie wytrzymywały takiego naporu ludzi te urządzenia, które zostały przygotowane dla naszych mieszkańców - stwierdza Dawid Błatoń, Straż Miejska w Rybniku.

Problemy już został rozwiązany, bo urządzenia zostały wymienione na takie lepszej jakości. Przy okazji w parku pojawiły się też dwie kamery, z których obraz na bieżąco śledzą strażnicy miejscy. - Mieszkańcy są bardzo zainteresowani tym miejscem, często korzystają całymi rodzinami co bardzo nas cieszy. I chcemy sprostać temu zadaniu organizując takie urządzenia, które będą miały dłuższy okres trwałości i będą sprawnie działały - oznajmia Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika.

Ta wymiana miasto nic nie kosztowała, bo urządzenia były na gwarancji. To ile będzie kosztować usunięcie napisów w Wodzisławiu Śląskim na razie nie zostało jeszcze oszacowane. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • glewe, 2015-04-13 15:33:07

    Niestety, chłop pańszczyźniany nigdy nie stanie się obywatelem, bo prawo, państwowość to stan świadomości! A tej niestety nie ma!
  • Eterno Vagabundo, 2015-04-09 00:25:08

    Trzeba wyłączyć Sygnał do komórek I złapać tego Co maluje murek.