PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-Mazurska SSE wydała kolejne pozwolenie

  • PAP    18 czerwca 2015 - 13:09

"Paged-Sklejka" S.A. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma za ponad 151 mln zł zamierza zbudować nową halę produkcyjną w Morągu.
Według dyrektora Departamentu Pozyskiwania Inwestorów w W-MSSE Marcina Kuchcińskiego, jest to pierwsze zezwolenie dla tej spółki na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

Inwestycja ma polegać na budowie do końca 2020 r. w podstrefie w Morągu nowej hali produkcyjnej i jej wyposażeniu w linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji oraz rozbudowie istniejących obiektów produkcyjnych, infrastruktury technicznej i towarzyszącej. Firma poniesie nakłady inwestycyjne na poziomie ok. 151,7 mln zł i utworzy co najmniej 110 nowych miejsc pracy.

Spółka jest wiodącym producentem sklejek w Polsce. Zatrudnia ok. 470 etatowych pracowników i prowadzi produkcję w trzech zakładach - w Morągu i Ełku (sklejka) oraz Bartoszycach (płyty stolarskie). Grunty, na których ma powstać nowy zakład, zostały włączone do SSE, dzięki rozporządzeniu o poszerzeniu jej granic, przyjętemu w marcu przez Radę Ministrów.

"Paged-Sklejka" jest drugą w tym roku firmą, która dostała zezwolenie na prowadzenie działalności w W-MSSE. Wcześniej takie zezwolenie wydano przedsiębiorstwu "Auto-Tech", które za co najmniej 1,5 mln zł ma zbudować halę produkcji przyczep i budynek biurowy w podstrefie Szczytno.

Warmińsko-mazurska strefa powstała w 1997 r. Jak poinformował dyr. Kuchciński, aktualne zezwolenia na prowadzenie działalności na jej terenie ma 85 firm. Łączne nakłady, poniesione przez inwestorów, przekroczyły 5 mld zł, utworzono 11,1 tys. miejsc pracy. Strefa obejmuje 1057 ha, z których 370 ha jest jeszcze niezagospodarowanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.