PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurskie drogi za unijną kasę

  • PAP    1 sierpnia 2012 - 17:11
Warmińsko-mazurskie drogi za unijną kasę

22,6 mln zł będzie kosztować modernizacja dróg lokalnych w powiatach ełcki, gołdapskim, kętrzyńskim oraz iławski na Warmii i Mazurach. Unijna dotacja na przebudowę tras wyniesie 12,8 mln zł.
W środę zarząd województwa rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie remontów dróg.

Przebudowa czeka drogę Sokoły Jeziorne - Marchewki - Prostki. Na blisko 5-kilometrowym odcinku pojawi się nowy asfalt. Po remoncie droga będzie szersza i bezpieczniejsza. Między Krupikiem a Prostkami położony zostanie nowym chodnik.

Z funduszy europejskich skorzysta też powiat kętrzyński, który przebuduje ulicę Limanowskiego w Kętrzynie. Kierowcy będą mogli zostawiać auta na dwóch nowych parkingach. Powstanie także oświetlona trasa dla pieszych i rowerzystów oraz nowe zatoki autobusowe.

Z kolei powiat iławski zrealizuje dwie inwestycje. Pierwsza dotyczy węzła w południowo-zachodniej części miasta Iława. Powstanie blisko kilometrowy odcinek drogi a ruch usprawnią dwa ronda.

Druga inwestycja to przebudowa drogi powiatowej w Suszu, gdzie zmodernizowany zostanie przejazd w okolicach dworca kolejowego. Zmodernizowana zostanie także jedna z ulic w Gołdapi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.