PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: 20 mln zł na utwardzenie dróg gruntowych

  • PAP/JS    15 maja 2017 - 16:39
Warszawa: 20 mln zł na utwardzenie dróg gruntowych
(fot. R. Motyl/um.warszwa.pl)

20 mln zł przeznaczy w latach 2017-2018 stolica na utwardzenie dróg gruntowych; w tym roku nową nawierzchnię zyska 30 ulic w dziesięciu dzielnicach.
• Prace ruszyły w poniedziałek (15 maja) od fragmentu ul. Łuczniczej na Wilanowie.

• Na miejscu była wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Kaznowska podkreśliła na konferencji prasowej, że program utwardzania dróg gruntowych rozpoczyna się od dzielnicy Wilanów. Jako pierwszy nową nawierzchnię zyska fragment ul. Łuczniczej. Prace rozpoczęły się w poniedziałkowy poranek, nowa nawierzchnia ma być gotowa już w piątek.

Prace nad utwardzaniem dróg gruntowych mają w tym roku trwać do późnej jesieni. "W ramach programu (na 2017 r.) planujemy utwardzić 30 ulic. Został przygotowany harmonogram dla poszczególnych dzielnic, on może lekko ewoluować w zależności od sytuacji w terenie" - powiedziała Kaznowska.

W tym roku nową nawierzchnię mają zyskać drogi w dziesięciu dzielnicach. Roboty w terenie planowane są w cyklach tygodniowych, tzn. podczas jednego tygodnia drogowcy będą pracowali w jednej dzielnicy. I tak w tym tygodniu jest to Wilanów, potem będzie Wola, następnie Włochy.

Na Białołęce będą to ulice: Pszeniczna, Semaforowa, Karnicka, Myśliwska; na Bielanach ulice: Palisadowa, Popiela, Tytułowa; na Pradze Południe: Makowska, Dudziarska; Rembertów to ulice: Strycharska od ul. Bombardierów do końca zabudowy, Zecerska, Buchalteryjna, Kuglarska; Ursynów: Muchomora, ulica o oznaczeniu 11 KUD w rejonie ul. Relaksowej, Rataja.

Na Wawrze utwardzone zostaną: Gierdawska, Burzliwa, Serdeczna, ciąg ulic Bodo, Bardiniego, Smosarskiej, Borysławska, ul. I Poprzeczna; Wesoła to ulice: Gościniec odc. Jana Pawła II - Szosa Lubelska, Szeroka, Cienista, Żółkiewskiego; Wilanów: Ruczaj, ulica o oznaczeniu 31 KUD, Łucznicza; Wola: ul. Dobrogniewa; Włochy: przedłużenie ul. Okrężnej z Raszyna, ul. Wiktoryn.

Program utwardzania ulic zaplanowany jest na dwa lata, w 2018 r. miasto zamierza utwardzić kolejnych ok. 30 ulic. Na program przeznaczono w sumie 20 mln zł.

Wykonawcą jest miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.