PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa będzie miała PPP-przystanki?

  • przegląd prasy/RAF    17 listopada 2009 - 12:06
Warszawa będzie miała PPP-przystanki?

Zarząd miasta podpisał umowę na przygotowanie przetargu, w którym odda przystanki w ręce prywatnej firmy. W formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
W Warszawie do wymiany jest ponad 1,5 tys. wiat przystankowych. Miasto chciałoby, żeby to prywatna firma (w formule PPP) je wybudowała - w zamian za to otrzyma miejsce i możliwość zarabiania na reklamie (wiaty są świetnym nośnikiem reklamowym). Firmę, która się tym zajmie, poznamy w pierwszej połowie 2010 r. Doradztwem i sporządzeniem dokumentów zajmie się kancelaria prawna Domański, Zakrzewski, Palinka. Ma czas do końca grudnia.

"Spodziewamy się kilku poważnych ofert, m.in. od firm, które podpisały podobne umowy w innych stolicach europejskich" - informuje w "Pulsie Biznesu" Paweł Pawłowski, dyrektor biura obsługi inwestorów w urzędzie miasta.

Łączny, szacowany koszt inwestycji to 72 mln złotych (za wybudowanie przystanków i ich obsługę).

"O wyglądzie połowy z przystanów zdecyduje inwestor. Druga połowa powstanie według projektu, który przygotowało Towarzystwo Projektowe (odpowiedzialne m.in. za przygotowanie koncepcji mebli miejskich na Krakowskim Przedmieściu). To przeszklone obiekty o eleganckich kształtach. Jak twierdzą urzędnicy, umieszczanie reklam na wiatach może w przyszłości być bardzo opłacalną inwestycją, ponieważ cieszą się one coraz większą popularnością. W najbliższym czasie ma wejść w życie też rozporządzenie ministra infrastruktury zakazujące ich wywieszanie na budynkach, a Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział, że nie będą się one pojawiać na tramwajach" - pisze tym razem "Polska The Times".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.