PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa czeka na inwestycje

  • PAP    3 stycznia 2013 - 08:47
Warszawa czeka na inwestycje

Remont torowiska przy Dworcu Centralnym, przebudowa mostu Grota-Roweckiego – m.in. te inwestycje mają być realizowane w tym roku w Warszawie.
Zakończyć się ma też budowa południowej obwodnicy Warszawy; w związku z budową II linii metra nie będzie dodatkowych utrudnień.

Jak powiedział Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów, w tym roku budowa centralnego odcinka II linii metra nie spowoduje dodatkowych utrudnień w Warszawie. Powiedział, że ul. Świętokrzyska, na której budowana jest stacja podziemnej kolejki, będzie zamknięta na pewno do końca roku.

Po zakończeniu budowy stacji, rozpocznie się przebudowa ulicy. Zgodnie z przyjętą koncepcją m.in. będzie zwężona jezdnia, natomiast chodniki zostaną poszerzone.

Zaplanowano rozpoczęcie przebudowy trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. „Rozpocznie się na pewno, ale nie wiadomo kiedy, gdyż trwa procedura przetargowa" - powiedział Kunert. Będzie to kontynuacja przebudowy trasy toruńskiej, która obejmie m.in. most Grota-Roweckiego.

Kunert podkreślił, że założono, by most nie był całkowicie zamknięty. „Z kolei GDDKiA jest zdecydowana wybudować tymczasową przeprawę, przede wszystkim dla ruchu lokalnego" - dodał. Zaznaczył, że rozwiązania są dopiero przygotowywane.

Tramwaje Warszawskie będą remontowały tory na ul. Popiełuszki, gdzie ma powstać torowisko trawiaste. W maju w czasie wolnych dni remontowane będą rozjazdy tramwajowe na rondzie Waszyngtona; rondo dla tramwajów będzie zamknięte.

W tym samym czasie odbędzie się remont skrzyżowania torowiska przy Dworcu Centralnym; tramwaje nie będą jeździły przez skrzyżowanie zarówno Al. Jerozolimskimi jak i ul. Chałubińskiego oraz al. Jana Pawła II. Kunert powiedział, że remont potrwa ok. 10 dni. Podkreślił, że remont torowiska przy Dworcu Centralnym podzielono na dwa lata; w ub. roku wymieniono tory tuż za skrzyżowaniem.

„Liczymy na to, że w tym roku rozpocznie się w terenie budowa linii tramwajowej od ul. Górczewskiej do Radiowej" - powiedział Kunert.

Z kolei w styczniu tramwaje mają ruszyć mostem Skłodowskiej-Curie. Pod koniec grudnia na części tramwajowej mostu przeprowadzono prace obciążeniowe. Jak powiedziała Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, wyniki próby są konieczne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie mostu przez tramwaje.

W 2013 r. zakończyć ma się budowa południowej obwodnicy Warszawy, gotowy ma być też odcinek trasy Salomea-Wolica pomiędzy węzłem Łopuszańska a południową obwodnicą w Warszawy; zakończona ma zostać przebudowa trasy toruńskiej od Marek do mostu Grota Roweckiego.

Przebudowana będzie ul. Górczewska do granicy miasta na Bemowie, wybudowana ma zostać druga jezdnia ul. Kasprowicza przy ul. Podczaszyńskiego. Kontynuowana będzie budowa odcinka ul. Nowolazurowej.

„W 2013 r. będzie dopuszczony do ruchu od ul. Traktorzystów do ul. ks. Chrościckiego we Włochach" - powiedział Kunert. Ma być też oddany do użytkowania odcinek od ul. Ryżowej do Al. Jerozolimskich. Pod koniec roku prawdopodobnie rozpocznie się budowa dużego kolektora ściekowego pod ul. Marymoncką.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • warszawiak (nie "słoik"), 2013-01-03 15:06:55

    co to za debil ten niejaki K...? Bo tylko debil lub Ferdek Kiepski może mieć "pomysła" na zwężanie Świętokrzyskiej. Jest to ulica odprowadzająca ruch z Mostu Świętokrzyskiego i jej zwężenie spowoduje zakorkowanie tej części miasta. No..., chyba, że o to chodzi ratuszowym debilom...? C...hodniki i tak były tam wystarczająco szerokie by pomieścić spory ruch pieszych, parkujące auta i święte krowy na rowerach. Deptaku z tej ulicy nie da się zrobić ponieważ turystów i odwiedzaczy knajpianych ta ulica "interesuje" tak samo jak Marszałkowska czy Avenue Jerusalem. Miejsca dla knajpek i turystów to wyłącznie Starówka oraz zaniedbane i do wykorzystania wiślane nadbrzeża (po obydwu stronach rzeki) a może jeszcze i tereny Cytadeli...? Na Rondzie Waszyngtona rozjazdy już były remontowane 2 lata temu. Wykonano je, pod nadzorem ratuszowych bałwanów, jak pas w Modlinie i juz trzeba remontu....? Dlaczego takimi informacjami nie zajmie się jakieś tam CBA czy jakaś inna (jak się okazuje) zbędna firemka, istniejąca tylko PO to by kolesie mieli stołki.  rozwiń